Get Adobe Flash player

Yatırımcılar ve çiftçiler, Kırsal kalkınma ve Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi konusunda bilgilendirildi.

Yatırımcılar ve çiftçiler, Kırsal kalkınma ve Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi konusunda bilgilendirildi.
-Beypazarı İlçesinde, yatırımcılar, Çiftçiler Tarım Orman müdürlüğünün tertiplediği toplantı ile Kırsal kalkınma be Ekonomik yatırımların Desteklenmesi” konusunda bilgilendirildi.04.09.2019 13:50

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde, yatırımcılar, Çiftçiler Tarım Orman müdürlüğünün tertiplediği toplantı ile Kırsal kalkınma be Ekonomik yatırımların Desteklenmesi” konusunda bilgilendirildi.

Beypazarı İlçesinde, Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkında bilgilendirme toplantısında bulunuldu.

Ticaret Odası Salonunda düzenlenen Toplantıya, İlçe Tarım Orman müdürü Yavuz Ekici, Ziraat Odası başkanı Mustafa Ateş ve yönetim kurulu üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda çiftçi ve yatırımcı katıldı.

Ankara’dan gelen Konuşmacılar alanlarına göre; Kırsal kalkınma ve Ekonomik yatırımlar ve nelerin desteklendiği konusunda bilgilendirmede bulunurken, yatırımcılar ve çiftçiler ekonomik yatırımlar ve nelere ne kadar destek sağladığı ve başvurunun ne zaman sona ereceği konusunda sorular da sorarak bilgilenmeye çalıştılar.

Düzenlenen toplantıya Katılan Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Köksal, “düzenlenen toplantının gayet verimli bir toplantı olduğunu, Kırsal kalkınma ve Ekonomik Yatırımların Desteklemesinde;  nelere başvuruda bulunulacak, destekler ne kadar olacak. Neler isteniyor. Gibi konuları öğrendik. Toplantının düzenlenmesinde emeği geçen İlçe tarım Orman Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yatırım Konularında:

Ekonomik Yatırımlar’da;  Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolanması gibi; Hayvansal ürünlerin işlenmesi, Paketlenmesi, Depolanması; Su ürünlerinin işlenmesi, Paketlenmesi, Depolanması, Soğuk Hava Deposu gibi alanlarda desteklenme sağlanacağı belirtilirken,

Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarında ’da, Kırsal Turizm Yatırımları, Çiftlik Faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik Alt yapı Sistemleri; El Sanatları ve Katma Değerli Ürünler;  Bilişim Sistemleri gibi Ekonomik altyapı yatırımlarının destekleneceği konularında bilgilendirmede bulunuldu.

 

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir