Get Adobe Flash player

Çayırhan Jandarma Karakolu’da temsili askere alınan engelli gençler yemin etti.

Çayırhan Jandarma Karakolu’da temsili askere alınan engelli gençler yemin etti.
-Nallıhan ilçesi Çayırhan (eski beldesi) mahallesinde ikamet eden 3 engelli genç, temsili olarak Askere alınmalarının akabinde yemin töreni yaptı.06.03.2019 17:57

    ÇAYIRHAN (YT)- Nallıhan ilçesi Çayırhan (eski beldesi) mahallesinde ikamet eden 3 engelli genç, temsili olarak Askere alınmalarının akabinde yemin töreni yaptı.

Engelli gençlerin temsili olarak Çayırhan Jandarma Komutanlığına askerliğe alınmalarının akabinde, üniformaları giydirilen engellilere, temel askerlik hizmetlerinin anlatılması akabinde, yenin töreni yapıldı. Engelli gençlerin yenin törenine aileleri ve Jandarma Komutanlığındaki askerlerde katıldı.

Askere alınmalarına ve Üniforma giyerek tam bir asker olan Engelliler Tunahan Yavuz, Hakan Kaya ve Ümit Önder’in sevinçleri gözlerinden okunurken, ailelerde büyük sevinç yaşadı.

Bir günlük temsili Askerlik görevinin ardından engelli gençler, teskereye uğurlanırken, görev yapan komutanlar ve Askerlerle tek tek vedalaşarak ayrıldılar.

Tunahan'ın babası, Ruhi Yavuz, “engelli oğlunun temsili olarak askere alınması dolayısıyla aile olarak çok sevindiklerini, ardından teskere alındı belgesiyle uğurlanması gerçekten çok güzeldi.  Çocuğumuza ve bize bu sevinci yaşatanlardan Allah razı olsun” dedi.

 

 

Kaynak: YT

Diğer Çayırhan haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir