Get Adobe Flash player

2020-2021 Eğitim Öğretim dönemi bu gün 1. Sınıflar için başladı.

2020-2021 Eğitim Öğretim dönemi bu gün 1. Sınıflar için başladı.
-2020-2021 Eğitim öğretim dönemi okulların açılmasıyla birlikte resmen başladı.21.09.2020 11:00

BEYPAZARI (YT)- 2020-2021 Eğitim öğretim dönemi okulların açılmasıyla birlikte resmen başladı.

Beypazarı İlçesinde, Cumhuriyet İlkokulu’na gelen öğrenciler okulun bahçesine alınarak, okul müdürü Ramazan Genç’in yaktığı konuşmanın ardından, çocuklar hep bir ağızdan istiklal marşını okudu.

Sınıf sınıf hizada durum öğrenciler başlarında öğretmenleriyle birlikte, A şubesinde başlamak üzere sırasıyla içeri alınırken, kapıda görevli çocukların sürekli ateşlerini ölçtüğü görüldü.

Okul müdürü Ramazan Genç, Ailelere seslenerek, çocuklar için hiç tasa etmeleri gerektiğini ve okul bahçesine de girmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Okula alınan minikler, yani 1. Sınıfa başlayan öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde sınıflarına alındı ve orada öğrencilerle tanışma yapıldı.

İlçe Genelinde yaklaşık olarak 700. 1 sınıf öğrencisi olduğu ancak ailelerin hepsinin çocuklarını okula göndermediği anlaşıldı.

İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun, bu gün açılan okullarda 1. Sınıf öğrencileri 30’ar dakika 5 ders ve 3 teneffüs yapacaklar. Eğitim öğretim döneminin hayırlı olması temennisiyle, “miniklerimize sağlık dolu, huzur dolu dersler diliyorum. Onlar ailelerin bize birer emanetidir” dedi.

 

 

Kaynak: YT

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir