Get Adobe Flash player

Başlatılan Okuma yazma seferberliğinde vatandaş, okumayı yazmayı öğreniyor:

Başlatılan Okuma yazma seferberliğinde vatandaş, okumayı yazmayı öğreniyor:
-Cumhurbaşkanı’nın eşleri Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan Okuma yazma seferberliğinde, okuma yazma bilmeyenler, okuma yazma öğreniyorlar.27.03.2018 14:27

BEYPAZARI (YT)-Cumhurbaşkanının eşleri Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan Okuma yazma seferberliğinde, okumaz yazmaz bilmeyenler, okuma yazma öğreniyorlar.

İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Beypazarı İlçesinde, gençlik merkezinde ve Rüstempaşa ilkokulunda olmak üzere okuma yazma bilmeyen bayanlar, okuma yazma kursuna katılıyorlar.

Kursiyer Emine Sarı Hanım, “Torun, torba sahibi oldum ama okuma yazma bilmiyorum”

Okuma yazma kursuna katılan bayanlardan, Emine hanım, okuma yazma seferberliği başlatan Cumhurbaşkanı’nın eşleri Emine Erdoğan’a teşekkürlerini bildirirken, “Allah ondan, onlardan razı olsun. 60 yaşıma gelmiştim, torun torba sahibi oldum ama okuma yazma bilmiyordum. Açılan kurs sayesinde, okuma yazmayı öğreniyorum, azimli ve kararlıyım” dedi.

Rüstempaşa ilkokulunda açılan okuma yazma kursuna katılan okuma yazma bilmeyen ve okuma yazmayı ilerletmek isteyen bayanlar Müge Özaraç’ta “okumanın yazmanın önemli olduğunu, okula gittiğini ancak okuldan alındığını bu nedenle okuma yazmayı çok bilemediğini, okumayı yazmayı ilerletmek üzere açılan kursa katıldığını söyledi.

Halk Eğitim Merkezi müdürü Hüseyin kaplan: "Okumaz yazma kimseyi bırakmayacağız"

H.E.M Müdürü Hüseyin Kaplan, İlçe genelinde okumaz yazmaz kimse bırakmamakta kararlı olduklarını ve ben okuma yazma bilmiyorum diyenlere de eğitimciler görevlendirdiklerini kaydetti.

Kaynak: YT

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir