Get Adobe Flash player

Beypazarı’nda Öğretmenlere yönelik Anlamlı Konferans verildi:

Beypazarı’nda Öğretmenlere yönelik Anlamlı Konferans verildi:
-Beypazarı Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim müdürlüğü işbirliği ile(BEYKAP) projesi kapsamında yürütülen ilçede “Eğitimde Yenilik ve Kalitenin artırılması, bünyesinde uygulanan “Bir Kitap Bir İnsan” projesiyle; “Çocuk ve Gençlere Okuma Kültürü Nasıl Kazandırılır” konulu konferans düzenlendi.22.11.2019 10:59

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim müdürlüğü işbirliği ile(BEYKAP) projesi kapsamında yürütülen ilçede “Eğitimde Yenilik ve Kalitenin artırılması, bünyesinde uygulanan “Bir Kitap Bir İnsan” projesiyle; “Çocuk ve Gençlere Okuma Kültürü Nasıl Kazandırılır” konulu konferans düzenlendi.

Beypazarı Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda verilen seminere konuşmacı olarak, Ankara üniversitesi Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Araştırma ve Uygulama Merkezi müdürü Prof. Dr. Sedat Sever, katılırken, Kaymakam Temel Ayca, İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun ile okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı:

Kaymakam Temel Ayca, programın sonunda, Konuşmacı Prof.Dr. Sedat Sever’e plaket takdiminde bulunurken, ilçe genelinde çocuklara yönelik okuma alışkanlığının kazandırılmaya çalışıldığını ve bunu Eğitim öğretim yılı boyunca sürdüreceklerini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun, “öğretmenlerimizin niteliğini artırmak ve vizyonlarını geliştirmek için bütün imkânları seferber ederek bu tür etkinlikleri devam ettireceğiz. Alt projeleri fırından çıkardık bir bir pişirmeye hazır hale geçireceğiz” ifadesinde bulundu:

Türkiye’de tek olan ve Ankara Üniversitesi bünyesinde bulunan “Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Araştırma ve Uygulama Merkezi” kurucu müdürü ve müdürü Prof.Dr Sever, çocuk eğitiminde, yaş kategorilerine göre çocukların kitapla tanıştırılması gerektiğini ve 5-6 yaşlarında ise Kitap okumaya başlatılmasının önemli olduğunu söyledi.


 

 

 

 

Kaynak: YT

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir