Get Adobe Flash player

Beypazarı İlçesinde İlkokullar ve Ortaokullar arası bilgi yarışması yapıldı:

Beypazarı İlçesinde İlkokullar ve Ortaokullar arası bilgi yarışması yapıldı:
-Beypazarı İlçesinde İlkokullar ve Ortaokullar arası “Atalarımdan Bilgi öğreniyorum” adı altında bilgi yarışması yapıldı.04.04.2019 12:24

BEYPAZARI(YT)-Beypazarı İlçesinde İlkokullar ve Ortaokullar arası “Atalarımdan Bilgi öğreniyorum” adı altında bilgi yarışması yapıldı.

Ticaret Meslek Lisesi salonunda düzenlenen yarışmada, ilk olarak Ortaokul öğrencileri yarışmaya alınırken, yarışmada öğrencilere 20 soru yöneltildi.

Ortaokullar arası Bilgi yarışması:

Yapılan yarışmada, Beypazarı Ortaokulu 1.ci; Akşemsettin Ortaokulu 2.ci, Kırbaşı Ortaokulu ise 3.cü oldu.

İlkokullar arasında yapılan bilgi yarışmasına 6 ilkokul katılırken, yine öğrencilere 20 soru yöneltildi.

İlkokullar arası Bilgi yarışması:

Yöneltilen sorulara, doğru cevap veren Gazipaşa İlkokulu ve Kemal Milaslı İlkokulu 1.ci ilan edilirken, 3.cü de Faruk Kefelioğlu ilkokulu oldu:

Gazipaşa İlkokulu ile Kemal Milaslı İlkokulu arasında yapılan eleme sorularından her iki okul 10 yedek soruya doğru cevap verince, bu her iki okul 1. İlen edildiler.

Ortaokullarda ve İlkokullarda dereceye giren öğrencilere İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun, şube müdürü Selahaddin Sütbaş ve Mehmet Kargı, tarafından hediye çekleri ve Katılım belgeleri verildi.

İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun, yarışmasının düzenlenmesinde emeği geçen, jüride yar alan öğretmenlere teşekkürlerini bildirirken, öğrencileri de tebrik ederek, başarı dileğinde bulundu.

 

Kaynak: YT

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir