Get Adobe Flash player

Yatılı Bölge Erkek Hafızlık Kuran kursu, Hafızlarını vermeye başladı:

Yatılı Bölge Erkek Hafızlık Kuran kursu, Hafızlarını vermeye başladı:
-Beypazarı Müftülüğü Yatılı Bölge Erkek Hafızlık Kuran kursuna devam eden öğrencilerden 2 çocuk daha genç yaşta hafız oldu.07.11.2018 15:50

BEYPAZARI (YT) -Beypazarı Müftülüğü Bölge Yatılı Erkek Hafızlık Kuran kursuna katılan öğrencilerden 2 çocuk daha genç yaşta hafız oldu.

Müftülük yatılı Bölge Hafızlık Kuran Kursuna devam eden 2 çocuk, hocaları ve Kurs müdürü Nevzat Arslan refakat ve gayretleri sonrasında Kuranı baştan sona ezberleyerek, hafız oldu.

Kurs müdürü Nevzat Arslan, Yatılı Bölge Hafızlık Kuran Kursunda halen 38 talebenin bulunduğunu ve bu çocukların hepsinin buradan hafız olarak yetiştirileceğini söyledi.

 Okul müdürü Arslan, çocukların, İlçe Müftülüğü bünyesinde faaliyetini sürdüren Yatılı Bölge Erkek Hafızlık Kuran Kursunda, yatılı okudukları ve bu çocukların hafız olarak yetiştirmeye özen ve gayret gösterdiklerini aktardı.

Hafız olan Mustafa Ünlü(13) ve Furkan Akbayrak’a(12) hocaları tarafından birer bisiklet hediye edildi.

İmam Hatip Platformu başkanı Hüseyin Çelik, hafız olarak yetişen çocuklara başarı dileklerini sunarken, “bu çocuklarımızı yetiştiren hocalarımızda teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepsine zihin açıklığı versin” dedi.

 

Kaynak: YT

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir