Get Adobe Flash player

-Beypazarı Köylüleri köylerin ören yerlerinde yağmur duasında bulundular

-Beypazarı Köylüleri köylerin ören yerlerinde yağmur duasında bulundular
Oymaağaç köyünde köyün saraycık bölgesi denilen ören yerinde başlayan yağmur duasına köylülerin çoluklu çocuklu hepsinin katıldığı görülürken, yağmur duasına Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan, Belediye başkan yardımcısı Ahmet Gencer ve davetliler katıldı.20.04.2014 18:28

BEYPAZARI (BBB)-Beypazarı köylülerin, köylerin ören yerlerinde bu gün yağmur duasında bulundular.

Mevsim itibariyle bölgenin fazla yağmur Almaması nedeniyle ilçenin  bir çok köyü ile birlikte Oymaağaç köyünde köylüler yağmur duasına çıktı.

Oymaağaç köyünde köyün saraycık bölgesi denilen ören yerinde başlayan yağmur duasına köylülerin çoluklu çocuklu hepsinin katıldığı görülürken, yağmur duasına Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan, Belediye başkan yardımcısı Ahmet Gencer ve davetliler katıldı.

Ellerin avuç içleri yere bakacak şekilde yağmur duasında bulunan vatandaşlar, hocanın okuduğu dua sonrasında hep birlikte âmin diyerek duada bulundular.

Yağmur duasına özellikle küçük çocukların katıldığı gözlerden kaçmazken, yapılan duanın ardından, yağmur duasına katılanlara etli pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

Oymaağaç köyü muhtarı Ergun Tuncel,  yağmur duasına katılanlara teşekkür ederek, ”Allahım dualarımız kabul eder inşallah. Tarlada mahsulümüz suya hasret kaldı. Bilindiği gibi kış sezonu karsız geçti diyebilirim. Bu nedenle toprak çok çabuk kuruyor. İnşallah dualarımız kabul olur yağmur yağar mahsullerimiz ve araziler yağmura doyar" dedi.

Tuncel, yapılan yağmur duası ve kılınan namazın ardından yağmur duasına katılanlara etli pilav ve ayran ikramında bulunduklarını söyledi.

Kış mevsiminde bu yıl karın fazla yağmadığını belirten Ali Bozkaya, toprağın tam anlamıyla suyunu alamadığını söyledi.

Bozkaya, “tarlada ekili bulunan ekinlerimizin yeteri kadar su alamadığından yağmur duasına çıktık. Nisan ayı yağmurlu geçerdi şimdiye kadar yeterli yağmur düşmedi. Yağmur için Allaha bu anlamda duada bulunduk, yani yağmur duasına çıktık” dedi.


 

 


Etiketler: Beypazarı'nda Yağmur duasına çıkıldı
Kaynak: YT

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir