Get Adobe Flash player

Fasıl köyü yakınlarında 3. kuyudan da sıcak su çıktı

Fasıl köyü yakınlarında 3. kuyudan da sıcak su çıktı
MTA Beypazarı ve çevresinde maden arama tarama çalışmalarını sürdürürken, Fasıl köyü yakınlarında sıcak su’ya rastlandı.04.02.2014 14:33

BEYPAZARI (BBB)-MTA Beypazarı ve çevresinde maden arama tarama çalışmalarını sürdürürken, Fasıl köyü yakınlarında sıcak su’ya rastlandı.

MTA ekiplerinin dün gece 24.00–08.00 vardiyasında yaptığı çalışma ile Fasıl köyünün 200 metre batısında,  “Y” adlı sondaj kuyusundan sabaha karşı sıcak fışkı

Sondaj kuyusu sorumluları durumu Ankara’da yetkililere bildirmelerinin ardından,yetkililer sondaj çalışmasının yapıldığı Fasıl köyüne gelerek incelemelerde bulunacakları öğrenilirken, çıkan suyun sıcaklığını ve kaç metrelerde sıcak suyun artezyen yaptığını ve debisi hakkında bilgi sahibi olacakları öğrenildi.

Fasıl Köyü muhtarı Mehmet Doğan’da Köylerinin yakınlarında yapılan sondaj çalışmalarında daha öncesi iki kuyudan, bu gecede "Y" adlı 3. kuyudan sıcak suyun fışkırdığını ve çalışmaları ve suyu yerinde gördüklerini söyledi.

Doğan, çıkan sıcak suların köyümüzde, ısıtmada, gerek termal tesis yapımında, gerek ilçe merkezi ısıtmasında kullanılması için ilgili kurumlarla görüşerek, sıcak suyun değerlendirilmesini isteyeceklerini aktardı.

Yaşar Tonbak-aa


Etiketler: Fasıl Köyünde 3. kuyudan da sıcak su fışkırdı

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir