Get Adobe Flash player

-Bartın’ın Kozcağız belde belediye başkanı Mustafa Karaman, Beypazarı ilçesinde incelemelerde bulundu.

-Bartın’ın Kozcağız belde belediye başkanı Mustafa Karaman, Beypazarı ilçesinde incelemelerde bulundu.
-Bartın’ın Kozcağız belde belediye başkanı Mustafa Karaman, Kozcağız beldesinde kadınlara yönelik istihdam yaratabilmek amacıyla, Beypazarı ilçesine gelerek buradaki çalışmaları yerinde inceledi.09.03.2018 10:09

BEYPAZARI (YT)-Bartın’ın Kozcağız belde belediye başkanı Mustafa Karaman, Kozcağız beldesinde kadınlara yönelik istihdam yaratabilmek amacıyla, Beypazarı ilçesine gelerek buradaki çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye başkanı belde merkezinde kadınlara istihdam oluşturmak ve gelir elde etmek amacıyla bir çalışma başlatacaklarını ve bu anlamda Beypazarı ilçesine gelerek çalışmaları yerinde gördüklerini söyledi.

Kozcağız’ın Bartın’ın şirin beldelerinden olduğunu belirten Belediye başkanı Kahraman, “beldemizde özellikle bayanlara yönelik bir şeyler yapmak istiyoruz. Buda Beypazarı’nda çok yaygın. Beypazarı ilçesine gelerek, bu tür çalışmaları(Gıda maddesi-erişte, tarhana) imalatı gibi konularda bilgi aldık. Pazarlama konusunda bilgiler aldık. Bizde kadınlarımız bir kurs verdirip, yöresel ürünlerimizin imalatını yapıp, satarak aile ekonomilerine katkı sağlamaya çalışacağız” dedi.

Ardından belediye başkanı Karaman ve beraberindekiler Çayırhan mahallesine geçerek Çayırhan mahalle muhtarı Bilal Şerbetçi ve çok sayıda Bartınlı hemşerisiyle Dernek merkezinde bir araya geldi.

 

Kaynak: YT

Diğer GENEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir