Get Adobe Flash player

-Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinde "Güvenli İnternet" Konferansı

-Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinde "Güvenli İnternet" Konferansı
İMEF Başkanı Dr. Süleyman Basa, Beypazarı Ticaret Meslek Lisesi konferans salonu ile Nallıhan Ayhan Sümer Kültür merkezinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, internetin güzel olduğu kadar sakıncalarının olduğuna da dikkati çekti.13.12.2014 00:00

BEYPAZARI- NALLIHAN  (BBB) - İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Ankara'da 24 ilçede yapacağı "Güvenli İnternet Projesi" eğitimleri çerçevesinde Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinde konferans düzenlendi.

İMEF Başkanı Dr. Süleyman Basa, Beypazarı Ticaret Meslek Lisesi konferans salonu ile Nallıhan Ayhan Sümer Kültür merkezinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, internetin güzel olduğu kadar sakıncalarının olduğuna da dikkati çekti.

Basa, "Ankara'nın 24 ilçesindeki okullarımızda idarecilerimize ve öğrencilerimize güvenli internet kullanımı konusunda konferanslar vereceğiz, Bu günde Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinde vermeye çalışıyoruz. Verilecek bu konferanslar sayesinde internet kullanımında daha dikkatli olacağız, Bu seminerlerde, “Türkiye 'de internet kullanımı, güvenli internet ve internet hukuku” konulu bilgiler paylaşılacak" dedi.

Bir süre sonrası da, bu kapsamda verilecek eğitimler sayesinde “İnternet Editörlüğü” eğitimleri vereceklerini anlatan Basa,”Bu proje sayesinde, engellilere evlerinde iş olanağı imkanı sağlayacağız. Engelliler için çağın mesleği olarak “internet Editörlüğü” yetiştireceğiz” ifadesinde bulundu

İMEF Genel Başkan Yardımcısı, Dünya E Basın Birliği konseyi kurucusu Nizamettin Bilici, ise Türkiye'de 40 milyonu aşkın internet abonesinin olduğunu belirterek, "İnternet kullanımı ülkemizde mobile doğru ilerliyor. İnternet kullanımı ülke nüfusuna göre Yüzde 54. Günde ortalama 4.9 saatimizi kişisel bilgisayar üzerinden, 1.9 saatimizi de mobil cihazlar aracılığı ile internette harcıyoruz. Günde ortalama 2. Saat 32 dakikamızı Sosyal medyada geçiriyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

İnternet kullanımı ile ilgili çeşitli bilgilerin verildiği eğitim toplantısında, uzmanlar öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Her iki ilçe salonlarında, İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) tarafından verilen seminerlere, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri ile öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Her iki ilçenin Milli Eğitim şube müdürleri, Başta İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Genel başkanı Dr. Süleyman Basa, olmak üzere konuşmacılardan, Nizamettin Bilici’ye, Avukat Özgür Eralp’a, Başkent Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Gizem Öğütçü’ye ayrı ayı teşekkürlerini sundular.

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, bbb muhabirine yaptığı açıklamasında, bu eğitim seminerlerinin ilkini Şereflikoçhisar’da verdiklerini, ikincini Beypazarı ve üçüncüsünü de Nallıhan ilçesinde bu gün verdiklerini ve Ankara'nın 24 ilçesinde seminer vereceklerini belirtti.Etiketler: Güvenli internet kullanımı
Kaynak: YT

Diğer GENEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir