Get Adobe Flash player

-Paris’ten 76 gün önce bisikletle yola çıkan çift Beypazarı’na ulaştı

-Paris’ten 76 gün önce bisikletle yola çıkan çift Beypazarı’na ulaştı
-Fransa’nın başkenti Paris’ten 76 gün önce çift kişilik bisikletleri ile yola çıkan Flore Bonvalot ve Martin Perrin'in son durağı Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı oldu.30.06.2016 00:00

BEYPAZARI  (YT) -Fransa’nın başkenti Paris’ten 76 gün önce çift kişilik bisikletleri ile yola çıkan Flore Bonvalot ve Martin Perrin'in son durağı Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı oldu.

Mühendis Flore Bonvalot ile Martin Perrin çiftinin Beypazarı durağı öncesi konaklama yeri Nallıhan oldu. 

Dün akşam Nallıhan ilçesinden sonra 65 km’lik yolculukla Beypazarı ilçesine ulaşan çift, burada Beypazarı belediyesi Kültür müdürü Zafer Poyraz tarafından karşılandılar. Belediye kültür müdürü Zafer Poyraz tarafından ilçede misafir edilen çiftiler, Zafer Poyraz’a teşekkürlerini sundular. Beypazarı İlçesinde güzel bir akşamla rahat bir istirahat ettiklerini söylediler.

Flore, Türkiye’ye girişlerinin ardından son zamanlarda hav sıcaklığının kendilerini çok etkilediğini ve günlük almaları gerek, 70-80 km yolun 50-60 kmye düştüğünü ve Türkiye turunun bu nedenle uzun sürdüğünü belirtirken, “Türkiye’yi tanımak, Türk halkını tanımak çok güzeldi.Yolculuğumuzda geçtiğimiz iller, ilçeler çok muhteşem yerlerdi” dedi.

“76 Gün öncesi yola çıktık:”

76 gün önce Paris’ten yola çıktılarını ve birçok ülkeyi geçerek 15 gün önce Türkiye’ye giriş yaptıkları anlatan Fransız çift, “Beypazarı’nda sonraki durağımız Başkent Ankara olacak.  Ardından Ankara’dan uçakla Paris’e döneceğiz. Bisikletle seyahat etmekten hoşlandığımız için böyle bir dünya gezisine karar verdik. Yeni insanlarla tanışmak, yeni kültürleri tanıma  için yola koyulduk. Türkiye’de de arkadaşım da var zaten. Türk halkı çok misafirperver ve insanları çok hoş. Burada da Zafer Bey bizimle ilgilendi çok çok teşekkür ediyorum kendilerine” dediler.

“Otelde kahvaltı yaptılar”

Beypazarı Belediyesi Kültür Müdürü Zafer Poyraz, Fransız arkadaşlarının 76 gündür yolda olduğunu belirterek, “15 gündür Türkiye’deler ve Türk insanından çok memnun kalmışlar. Avrupa ve Balkanlardan sonra Türkiye’ye gelmişler. Ankara’ya geçecekler.  Beypazarı İlçesinde çok güzel bir kahvaltı yaptılar. Kahvaltının ardından, Çift bisikletlerine bilerek, bizlerle vedalaşarak Ankara’ya doğru yola çıktılar” dedi.


 

Kaynak: YT

Diğer GENEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir