Get Adobe Flash player

60 LIK Delikanlılar Bisikletleriyle Bolu’dan Kıbrıs yolculuğuna çıktılar:

60 LIK Delikanlılar Bisikletleriyle Bolu’dan Kıbrıs yolculuğuna çıktılar:
-60 Lık 5 delikanlı, Bisikletleriyle Bolu’dan Kıbrıs Yolculuğuna çıktılar.17.04.2018 12:12

BEYPAZARI (YT)-60 Lık 5 delikanlı, Bisikletleriyle Bolu’dan Kıbrıs Yolculuğuna çıktılar.

Yaş ortalamasının 60 olduğu 3 emekli öğretmen olan 5 arkadaş, Bolu’dan başlattıkları Bisikletleriyle Kıbrıs turu yolculuğuna çıkmalarının ardından ilk molalarını başkentin tarihi ilçesi Beypazarı’nda verdiler.

 Emekli öğretmen İlhan Ayerlikaya, 3 emekli öğretmen olmak üzere 5 arkadaş olarak bisikletleriyle Kıbrıs’a gideceklerini söyledi.

Daha öncesi de bisikletleriyle Türkiye içinde birçok yere pedal çevirerek ulaştıklarını belirten Ayerlikaya, 5 arkadaş Bolu’dan başlattığımız Kıbrıs yolculuğumuzun 2.gününde Beypazarı İlçesinde mola verdik. Yaş ortalamamız 60 dır. Bisikletimizle yaptığımız seyahatimizde cennet ülkemizin güzel köşelerini görebilme şansı yakaladık ve çok yeri gördük. Şimdide 1974 Kıbrıs barış harekâtının yaşandığı mekânları, alanları, beş parmak dağlarını görmeye gidiyoruz” dedi.

Yolculuklarının 2. Gününde Beypazarı İlçesine ulaştıklarına değinen Emekli öğretmen Ayerlikaya, şunları kaydetti:

“Bulunduğumuz bölgede bisiklet sporuyla ilgilenmeye başladık. Geçen sene Antalya’ya gittik.  2 sen öncesi de Kapadokya, Adana- Mersin’e gittik ve böylece bisikletle yolculuğumuz da başlamış oldu. Bu sefer de,  Bolu’dan başlayan yolculuğumuz Mersin’e kadar 700 km’dik. Buradan feribot yada gemi ile Kıbrıs’a varacağız. Kıbrıs içinde de yapacağımız gezimizde 260 km yol kat edeceğiz. Ardından Türkiye’ye döneceğiz. Ayrıca, çok da güzel spor yapmış oluyoruz. Bisiklet sürmeyi, bisiklete binmeyi herkese tavsiye ediyorum. Kahvede oturup ta ne yapacağız. Böylece hayalimizdeki güzel yerleri görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Emekli öğretmen İsmail Armağan,, başlattıkları bisikletle yolculuğun bir spor olduğunu ve bunu da herkese sevdirmenin önemli olduğunu söyledi.

İsmail Armağan, Bolu’dan bisikletleriyle yola çıktıklarını ve böylece spor yaptıklarını, bisiklet kullanmayı da herkese tavsiye ettiklerini, seyahat süresince çok güzel yerleri de görmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Emekli öğretmen Armağan, Bisiklet sporuna başlayalı sağlık sorununun da kalmadığını aktardı.

 

Kaynak: YT

Diğer GENEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir