Get Adobe Flash player

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandami süresince evlerinden çıkamayan vatandaşlara “Sosyal ve Ekonomik Destek” verecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandami süresince evlerinden çıkamayan vatandaşlara “Sosyal ve Ekonomik Destek” verecek.
-Beypazarı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Pandemi süresince evinden çıkamayan vatandaşlara yönelik, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti sunmaya başladığını bildirdi.07.05.2020 23:00

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Pandemi süresince evinden çıkamayan vatandaşlara yönelik, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti sunmaya başladığını bildirdi.

Yapılan açıklama ile Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti, “çocuk temelli bir hizmet olup, çocuk adına aileye ödenen nakdi yardımı kapsamaktadır. Verilen nakdi yardımın çocuğun bakımını idame ettiren kişiye çocuğun ihtiyaçlarının karşılanması adına verildiği ekseriyetle belirtilmelidir”.

Bu anlamda, Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürü Serkan Sağlam, yaptığı açıklamasında, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti, ekonomik desteğe ihtiyacı olduğu tespit edilen ailelerin çocuklarına, kuruluş bakımından yararlanmakta olup desteklendiği takdirde ailesi yanına döndürülebilecek çocuklara, sosyal hizmet kuruluşlarından ayrılan gençlere yönelik yapılan ekonomik destek ödemesidir. Söz konusu bin 370 TL’nin ekonomik destek maaş olarak verilmemekte olup yardım alan kişilerin kendi kendine yeterli hale gelebilmesi için belirli süre zarfında ödenen geçici destek olduğunu söyledi.

Başvurular E-Devlet Üzerinden:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın aktifleştirdiği E-Devlet üzerinden vatandaşların kolaylıkla başvurulabileceği SED E-Devlet Başvuru Formu doldurarak, başvuruda bulunabileceklerine değinen Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürü Serkan Sağlam, şunları kaydetti:

“Pandemi sürecinde başta Beypazarı olmak üzere, Nallıhan ve Güdül’de ikamet eden vatandaşlarımızın evlerinden çıkmadan ekonomik destekten yararlanmaları konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu süreçte vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına çalışmalar titizlikle yürütülmekte olup, hak temelli anlayıştan taviz vermeden hiçbir çocuğun mağdur olmaması adına Sosyal ve Ekonomik Destek Yönetmeliği kapsamında başvurular değerlendirilmektedir. Bu süreçte E-Devlet üzerinden “pandemi sosyal destek” başvurularının da alınmaya başlanmasıyla beraber Bakanlığımız tarafından sunulan hizmet, söz konusu yardımlarla karıştırılmaktadır. Bakanlığımız tarafından sunulan sosyal ve ekonomik destek hizmetinin temel odağı çocuktur, bu kapsamda sunduğumuz hizmetin değerlendirilme koşulları “pandemi sosyal destek yardımında” farklıdır.”

Kaynak: YT

Diğer GENEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir