Get Adobe Flash player

BARTIN-AMASRA TÜNELİ AÇILDI

BARTIN-AMASRA TÜNELİ AÇILDI
BARTIN İÇİN TARİHİ GÜN!.. AMASRA VE ÇAKRAZ TÜNELLERİ ULAŞTIRMA BAKANI LÜTFİ ELVAN’IN KATILIMI İLE AÇILDI26.12.2014 14:28

BARTIN (BBB) -Bartın ile Amasra arasındaki mesafeyi 5 dakikaya indirecek olan 1100 metre uzunluğundaki Amasra Tüneli ile Bartın-Kurucaşile yolu üzerinde 5 tünelden biri olan 968 metre uzunluğundaki çift yönlü Çakraz tünelinin açılışı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımı ile açıldı.

2012 yılının Mayıs ayında inşaatına başlanan Amasra-Bartın arasında inşa edilen 1100 metre uzunluğundaki Amasra Tünelinin ve Bartın-Kurucaşile yolundaki 5 Tünelden biri olan ve inşaat çalışmaları tamamlanan Çakraz-Avara arasındaki 968 metre uzunluğundaki çift yönlü Çakraz Tünelinin Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın katılımı ile yapılan törenle açıldı.

Açılışı yapılan yatırımın Bartın için çok önemli yatırımlardan olduğunu belirten Milletvekili Tunç, gerçekleştirilen yatırımların Bartın tarihinde en büyük ulaştırma yatırımı olduğunu, bu nedenle Bartın için tarihi bir günü yaşadığını söyledi.

Milletvekili Tunç, Amasra tünelinin açılması ile birlikte, Bartın-Amasra arasındaki ulaşımın 30 dakika süren virajlı yollar yerine, 5 dakikada daha güvenli ve kısa mesafede gerçileceğini belirterek, tünel ve bağlantı yollarının Amasra'nın ve Bartın'ın turizm potansiyeline de büyük bir katkı sağlayacağını belirtti.

2010 yılında programa aldıkları Çakraz-Kurucaşile yolunun 2011 yılında proje çalışmalarının tamamlanarak yapım ihalesini gerçekleştirdiklerini anlatan Bartın milletvekili Yılmaz Tunç Şunları söyledi:

“54 km. uzunluğundaki Bartın-Kurucaşile yolunun Çakraz'a kadar olan 25 km.lik bölümünü bölünmüş yol olarak hizmete açtıklarını belirtti. 5 adet tünel, 2 adet viyadük ve 10 adet köprü inşaatının yer aldığı projede Tünellerden ilkinin 968 metre uzunluğundaki ulaşıma açılan Çakraz Tüneli. İkinci tünelin 2600 metre uzunluğundaki Cumayanı tünelidir. Bu tünelin de açma çalışmaları tamamlandığını, tünel çıkışında da, Dizlermezeci viyadüğünün inşaatının tamamlamak üzereyiz. Çakraz-Kurucaşile yolunun ikmal ihalesini önümüzdeki günlerde yapılacak. 5 adet tünelin gidiş geliş olarak 12x2-24 km. uzunluğunda inşa edilmiş olacağını, projesi tamamlanan Kurucaşile-Cide arasının da yapım programına alınması an meselesi.Ulaştırma bakanımız Lütfi Elvan’ın katılımı ile 25 Aralık 2014 Perşembe günü saat:10:00’da açılışı gerçekleştirilen, Amasra ve Çakraz tünellerinin açılışlarına katılan Bartın halkı ile birlikte bu tarihi anı hep birlikte yaşadık”
Etiketler: Amasra tüneli açıldı

Diğer GENEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir