Get Adobe Flash player

Beypazarı İlçesinde, 65 Yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sağlığı nedeniyle, sokağa çıkmaları yasaklandı.

Beypazarı İlçesinde, 65 Yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sağlığı nedeniyle, sokağa çıkmaları yasaklandı.
-Beypazarı İlçesinde, tüm dünyayı kasıp kavuran Corona (COVID-19) rahatsızlığı nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı getirilmesinin akabinde, Kaymakamlık başkanlığında, ilçede “Ahde vefa Hattı ve ekibi” kuruldu.22.03.2020 13:50

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde, tüm dünyayı kasıp kavuran Corona (COVID-19) rahatsızlığı nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı getirilmesinin akabinde, Kaymakamlık başkanlığında, ilçede “Ahde vefa Hattı ve ekibi” kuruldu.

Vatandaşlar 24 saat aşağıda verilen numaraları arayabilecekler:

“Siz isteyin Biz Getirelim” çalışmasıyla başlatılan organizede vefa hattı olarak 0530 1402894 cep hattı ile 0312 7625000 hattı oluşturularak, evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü kişiler, bu hatlara siparişlerini verebilecekler.

İlçede oluşturulan “Beypazarı Vefa Sosyal Destek Gurubu” hemen çalışmalarına başlayarak ilk olarak telefon numaraları ve çalışmaların yapılacağı merkez belirlendi.

Bu çalışmalar Kaymakamlık Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüğü binasında olması kararlaştırılırken,3 vardiya halinde çalışmaların sürdürülmesi ve alınan siparişlerde motorize ekibe verilmesi sonrasında, alınan siparişler vatandaşın evine teslim edilecek.

Kaymakam Temel Ayca başkanlığında Kaymakamlık makamında düzenlenen toplantıya, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Yurtsever, Jandarma Komutanı Haluk Levent Uzun, İlçe Sağlık müdürü Dr. Kerem zeki Fikret, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun, İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun, Nüfus müdürü Leyla Sarı, S.Y.D vakfı müdürü Alaettin Biçen, Belediye zabıta müdürü Doğan Gökkaya, katıldı, Gazeteci yaşar Tonbak katıldı::

Kaymakam konunun üzerinde hassasiyetle durulmasını isterken, konunun içişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda, hayata geçirildiğini ve hemen de başlatılarak hayata geçirildiğini kaydetti.

 

 

 

Kaynak: YT

Diğer GENEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir