Get Adobe Flash player

İpek Böceğinin geliştirilmesi için Dut ağaçları dikimi yapıldı:

İpek Böceğinin geliştirilmesi için Dut ağaçları dikimi yapıldı:
-Ankara'nın Güdül Belediyesi ilçede İpek böceği üretimini geliştirmek üzere dut fidanları dikiminde bulundu.20.03.2020 18:23

GÜDÜL (YT)- Ankara’nın Güdül Belediyesi ilçede İpek böceği üretimini geliştirmek üzere dut fidanları dikiminde bulundu.

Belediye başkanı Muzaffer Yalçın’ında katıldığı Fidan dikimine mahalle muhtarı Bahriye Süer ile köylüler ve kadınlar katıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, boyalı mahallesinde ipek böcekçiliği üretimini geliştirmek üzere Muhtarlığımızın hazırlattığı proje bazında mahallenin eski yerleşim birimi olan eski köy yatağına (yerine) dut fidanı dikildi.

Belediye başkanı Muzaffer Yalçın, İnsanlara ek gelir kapısı oluşturma üzere ve Boyalı mahallesi halkından gelen istek doğrultusunda, belediye olarak bu desteğe kayıtsız kalmadıklarını söyledi.

Halktan gelen istek ve taleplere her zaman olumlu baktıklarını ifade eden Belediye başkanı Yalçın, şunları kaydetti:

“Boyalı Mahallemizde İpek böcekçiliği üretimi projesi kapsamında çalışmada bulunduk. Önce Fidanların dikileceği alanı belirledik ve dut fidanlarını temin ederek, bugün mahallede, mahalle sakinlerinin katılımıyla fidanları diktik. Bu mahallemizde İpek böcekçiliğini geliştireceğiz. Bunda mahalle sakinleri de iddialı. Daha çok dut fidanı dikerek bu işi sürdüreceğiz.”

Mahalle muhtarı Bahriye Süer, bu projede İlçe Tarım müdürlüğünün kendilerine destek verdiğini ve projeyi mahallelerinde yaygınlaştırmak ve kadınlara iş imkanı sağlamak üzere çalışmalarda bulunduklarını, Dut dikimi için eski köy yerleşim yatağında olan bahçesine de Dut fidanı dikiminde bulunacaklarını kaydetti.

Mahalle muhtarı Süer, mahallede bulunan Çocuk parkının içine de Belediye tarafından temin edilen 70 adet çam fidanı katılımcılar tarafından toprakla buluşturduklarını ekledi.

 

Kaynak: YT

Diğer Güdül haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir