Get Adobe Flash player

Keçi Oğlağı gibi ses çıkaran enteresan kuş

Keçi Oğlağı gibi ses  çıkaran enteresan kuş
-Ankara'nın Güdül ilçesinde keçi oğlağı gibi ses çıkaran kuş görüntülendi.13.04.2020 21:46

GÜDÜL (YT)-Ankara’nın Güdül ilçesinde keçi oğlağı gibi ses çıkaran kuş görüntülendi.

Güdül İlçe merkezi yeni belediye binasının önünde, bir keçi oğlağının ses çıkardığını duyan görevliler, belediye bahçesinde oğlak aradılar ama bulamadılar. Sesi dikkatlice dinleyen görevliler, sesin ağacın tepesinden gediğini duyduklarında, pür dikkat yeniden sesi dinelmeye koyuldular ve sesi kayıt altına aldılar. Sesi çıkaran bir kuştu.  Ne kuşu olduğu belli olmayan canlının böylesi bir ses çıkarmasına da anlam veremediklerini belirttiler.

Belediye başkanı Muzaffer Yalçın’da kuşu dinlediğinde hayretlere düştüğünü söyledi.

Ankara Keçisi’nin anayurdu güzel ilçenin Güdül olduğunu Kuşların bile ötüşüyle tescillediğini belirten belediye başkanı Muzaffer Yalçın, “Kuşun cinsini ve adını bilmiyoruz. Oysa bu kuş bizim belediyemizin hemen önündeki bahçede bulunan ağaçlarda ötüşünü sürdürdü. Gerçekten de oğlak gibi meleme sesi çıkarıyor. Şaka gibi ama gerçek. Bu sesi ve kuşu gördüğümde, evde insanlarının canını sıkılacağını düşünerek, kuşun cinsini ve ismini öğrenmek üzere bir yarışma yapmaya karar verdik” dedi.

Kuşu bilme yarışması yapılacak:

Oğlak melemesi gibi ses çıkaran bu güzel kuş için yarışma düzenleyeceklerini kaydeden Belediye başkanı Yalçın, “14 Nisan 2020 Salı günü saat 21.45’e kadar sürecektir. Bu kuşu doğru bilen 3 kişiye kura ile Belediyemiz tarafından ödül verilecektir. (ödül daha sonra açıklanacak).Kuşu, bilmiyoruz, kuş uzmanlarına danışarak ismini öğreneceğiz. Bu kuş muhtemel, yatak(ağıl)a yakın bir yerde büyüdü ve burada sürekli oğlakların sesini duymasından, böyle bir ses çıkarıyor olabilir” diye konuştu.

 

Kaynak: YT

Diğer Güdül haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir