Get Adobe Flash player

SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRÜ SERKAN SAĞLAM'DAN KORE GAZİSİNE ZİYARET:

SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRÜ SERKAN SAĞLAM'DAN KORE GAZİSİNE ZİYARET:
Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Serkan Sağlam, Güdül ilçesinin Yelli Mahallesi'nde yaşayan 92 yaşındaki Kore gazisi Yusuf Solmaz'ı ziyaret etti.04.02.2020 16:46

GÜDÜL(YT) -Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Serkan Sağlam, Güdül ilçesinin Yelli Mahallesi'nde yaşayan 92 yaşındaki Kore gazisi Yusuf Solmaz'ı ziyaret etti.

Köyde oğlunun evinde yaşadığını oğlu ve gelininin kendisine baktığını kaydeden Solmaz, "Çok şükür iyiyim. Sadece işitme problemim var. Eşim, Hakk'ın rahmetine kavuşalı bayağı oldu. 5 çocuğum oldu 1 kızla,1 erkek evladım öldü. Hayatta 3 evladım var. En küçük oğlumun yanında yaşıyorum. Hepsinden Allah razı olsun." dedi.

Kore Savaşı'nda yaşadıklarını da anlatan Solmaz, "Yaşımız ilerlese de gönlümüz, ülkemiz ve bayrağımızla beraberdir. Bu bayrağı kimseye indirtmeyiz. Bayrağımıza uzaman o hain elleri kırarız. Bunları torunlarıma da anlatıyorum. Söz konusu vatan ve bayrak olunca, yeniden diriliyorum." ifadesini kullandı.

Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sağlam, Köyünde ziyaret ettiği Kore Gazisi Solmaz'a Türk bayrağı hediye etti.

Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Serkan Sağlam, müdürlüğüne başlı bulunan 3 ilçede Gaziler ve Gazi yakınları ile Kore Gazileri araştırmasında bulunduklarını kaydetti.

 

Kaynak: YT

Diğer Güdül haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir