Get Adobe Flash player

-ERENLER MEVLİDİ ŞERİFİ 26 MAYIS GÜNÜ OKUNACAK

-ERENLER MEVLİDİ ŞERİFİ 26 MAYIS GÜNÜ OKUNACAK
Dernek Başkanı Sevinç Uzunoğlu, Derneğimiz öncülüğünde ve Yıldız, Hamzalar, Nuhhoca köy muhtarlıklarının desteği ile Erenler türbesinde, 26 Mayıs günü mevliti şerif kıraat olunacağını söyledi. 09.05.2013 11:24
Beypazarı ilçesinin Depelarkasında bulunan köylülerin oluşturduğu,”Depelarkalılar yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” tarafından çevre düzenlemesi ile halkın ziyaretine açılan “ERENLER” türbesinde mevliti şerif kıraat olunacak. 

Dernek Başkanı Sevinç Uzunoğlu, Derneğimiz öncülüğünde ve Yıldız, Hamzalar, Nuhhoca köy muhtarlıklarının desteği ile Erenler türbesinde, 26 Mayıs günü mevlidi şerif kıraat olunacağını söyledi. 

Yaz aylarına girilmesinin ardından Erenler türbesi çevresinde, çevre düzenlemesine çok önem verdiklerini belirten Dernek başkanı Uzunoğlu, “bu yıl mevlidi şerife daha çok katılımın olacağını düşünüyoruz. Birçok hayırseverin verdiği destekler sayesinde, Erenler türbesinde yeniliklerle birlikte, kadınların yerini ve erkeklerin yerini ve tuvaletlerini ayrı arı yaptık. Gerçekten görülmeğe değer bir mekân ortaya çıkarılmış oldu. Mevlidi şerifin ardından, erenlere gelenlere yemek ikramında bulunacağız. Tüm bölge halkını be ilçe halkını 26 Mayıs günü erenlerde düzenlenecek olan mevliti şerife bekliyoruz” dedi. 

Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Mesut Demir, Erenler türbesi bundan böyle halkın inanç ziyaretine açık olup, istedikleri zaman burayı ziyaret ederek, duacı olabileceklerini belirtti. 

Yaşar Tonbak-aa- www.beypazariajans.com

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir