Get Adobe Flash player

Emniyet Müdürlüğünden Hırsızlık uyarısı

Emniyet Müdürlüğünden Hırsızlık uyarısı
Beypazarı İlçe Emniyet Müdürü Barış Türkyılmaz, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. Yılının kutlandığı ve yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde, havaların ısınmasıyla birlikte olası hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.04.04.2013 00:00
Beypazarı İlçe Emniyet Müdürü Barış Türkyılmaz, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. Yılının kutlandığı ve yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde, havaların ısınmasıyla birlikte olası hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Türkyılmaz, yaptığı açıklama ile havaların ısınması,sıcak ve güneşli yaz günlerinin gelmesi ile birlikte, kapı ve pencerelerin açılacağını, hırsızlık olaylarının olmaması, yaşanmaması için alınacak basit tedbirlerle üzücü ve telafisi mümkün olmayan olayların önüne geçileceğini söyledi.
Hırsızın, zaman kaybetmeden, hırsızlık yapmak istediği mekana girebilmesi için en uygun olan yerleri seçer. Bu kapsamda kısa süre içinde girerek, dışarı çıkabileceğini ifade eden Türkyılmaz, şöyle konuştu: "Vatandaşların yatmadan önce kapı ve pencereleri mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor. Vatandaşlarımız kısa süreli evlerinden ayrılacağı zaman dahi kapılarını kapalı tutması, evde olmadığınız zamanlarda ise kapı önüne terlik, ayakkabı bırakmak bile evde olduğunuz izlenimini verecektir. Evlerin alt katlarının pencereleri mutlaka parmaklı olması gerekiyor. Evde kıymetli eşyalarınızı kolay bulunabilecek yerlerde koymayın. Günümüz teknoloji devri ve mutlaka site girişlerine, evlerin girişlerine kamera taktırın`` dedi.
Emniyet müdürü Türkyılmaz, vatandaşların hırsızlık olayının ardından 155 Polis İmdat Hattı`na bilgi vermesi gerektiğini ve Olay Yeri İnceleme görevlilerinin gelmesini beklemesi ve hiç bir yere hiç bir şeye dokunmamaları gerektiğini ifade etti.

Yaşar Tonbak-aa- www.beypazariajans.com

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir