Get Adobe Flash player

“Geçmişten Günümüze Türkiye- Orta Asya ilişkileri”:

“Geçmişten Günümüze Türkiye- Orta Asya ilişkileri”:
-Beypazarı İlçesinde Üsteğmen olarak İlçe Jandarma Komutanlığı görevinde bulunan ve halen Jandarma Yüzbaşı olarak görevini ifa eden Dr. Hasan Acar, Beypazarı ilçesinden başka bir yere atanmasının ardından, sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Doktora tezini de vermesi sonrasında Doktor unvanını da aldı.07.01.2021 09:05

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde Üsteğmen olarak İlçe Jandarma Komutanlığı görevinde bulunan ve halen Jandarma Yüzbaşı olarak görevini ifa eden Dr. Hasan Acar, Beypazarı ilçesinden başka bir yere atanmasının ardından, sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Doktora tezini de vermesi sonrasında Doktor unvanını da aldı.

“Geçmişten Günümüze Türkiye-Orta Asya ilişkileri” ni ele alan Yazar Dr. Hasan Acar, bunun üzerine bir kitap yazdı ve kitabı piyasaya çıktı.

Bir solukta okuyabileceğiniz Kitap’ta, her geçen gün gelişmekte olan Türkiye- Orsa Asya ilişkilerine dikkat çekme ve bu ilişkilerin olumlu bir şekilde gelişmesine katkı sunmak amacıyla hazırlandı.

Kitabın yazarı Dr. Hasan Acar, son günlerde Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan gelişmeler, Türk dünyasının birlik ve beraberliğe olan ihtiyacını bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Aynı coğrafyanın, aynı kaderin ve aynı mukaddesatın fertleri olarak ortaya koyulan birliktelik, binlerce yıldır hür yaşamış Türk milletinin asla maltepe escort esir edilemeyeceğinin bir göstergesi niteliğinde olduğuna değinen Yazar Hasan Acar, şu ifadelere yer verdi:

“Bu anlamdaki önemli bir eksikliği giderek olan kitabın Orta Asya araştırmalarına, akademisyenlere ve Türk dünyasına gönül verenlere kaynak teşkil etmesi planlanmıştır. Kitapta Türkiye-Azerbaycan, Türkiye-Kazakistan, Türkiye -Türkmenistan, Türkiye-Özbekistan, Türkiye-Tacakistan, Türkiye-Kırgızıstan ve Türkiye-Gürcistan ilişkileri, ikili analizler şeklinde yer almaktadır. Bu kitap alanındaki en güzel kitap olma özelliğiyle, Türk dünyasının geçmişten bugüne olan ilişkilerine ışık tutmaktadır.”

Yazar bu kitabını, Karabağ’da bağımsızlığına kavuşan Türk kardeşlerimize ithaf etmiştir.

Bu kitabı, Nobel Akademik yayıncılık, www.nobelyayin.com adresinden temin edebilirsiniz.

 

Kaynak: YT

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir