Get Adobe Flash player

-Çanakkale Kültür turuna katılan Muhtarlardan Belediye başkanı T. Kaplan'a teşekkür

-Çanakkale Kültür turuna katılan Muhtarlardan Belediye başkanı T. Kaplan'a teşekkür
-Beypazarı Muhtarlar Derneği üyesi Muhtarlar, Dernek başkanı başkanlığında, Belediyenin düzenlediği Çanakkale Kültür turuna katıldılar.20.11.2017 12:44

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Muhtarlar Derneği üyesi Muhtarlar, Dernek başkanı başkanlığında, Belediyenin düzenlediği Çanakkale Kültür  turuna katıldılar.

Çanakkale Kültür turuna katılan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Sopçalan Mahalle muhtarı Nuri Arcaklıoğlu, 50 dolayında muhtar arkadaşıyla bitlikte Çanakkale kültür turuna katılarak, düşmana Çanakkale’yi dar eden ecdadının şehit düştüğü toprakları ve şehir şehitlikleri gördüklerini söyledi.

Kültür turunu başlatan Belediye başkanına teşekkürlerini sunan Muhtarlar Derneği Başkanı Arcaklıoğlu, “Çanakkale’yi hiç görmemiş muhtar arkadaşlarımız vardı. Bu muhtar arkadaşlarımızda atalarımızın şehit düştüğü toprakları gördüler ve tüm şehitlerimize duacı oldular” dedi.

Gerçekten rehberin anlatımlarıyla çok etkilendiklerine değinen Dernek başkanı Arcaklıoğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Atalarımız, bu toprakları bize vatan yapmak için aç açık, susuz ve uykusuz cephede çarpışmışlar. Bizim bu ülkeyi böldürmek gibi bir niyetimiz yok. Kimseye verilecek bir karış toprağımız da yok. Atalarımızın şehit düştüğü bu topraklarda, gerçekten çok duygulandım. Dile kolay,  250 bin şehit vermişiz ve Metrekaresine 6 bin mermi düşmüş güzel ülkemizin, Türkiye'mizin üzerinde oynanan oyunlara asla müsaade etmeyeceğiz. Gerekirse 15 Temmuz'da olduğu gibi, dimdik ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenlerin karşısına dikiliriz. Tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Mekânları cennet olsun.”

 

Kaynak: YT

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir