Get Adobe Flash player

23 Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Festivali Çoşkuyla sürüyo.

23 Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Festivali Çoşkuyla sürüyo.
-Beypazarı’nda düzenlenen 23. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi festivali, protokol konuşmaları sonrası gösterilerle sürüyor.17.09.2017 12:11

BEYPAZARI (YT)-  23. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi, Kültür, Turizm ve Tarih Festivali, Atatürk parkında yapılan konuşmaların ardından gösterilerle başladı.

23. düzenlenen Beypazarı ve Yöresi festivalini açılışına, Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Aydın Ünal, Eski başbakan yardımcısı Emrullah İşler, Beypazarı Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Ankara Büyükşehir belediye başkanının eşi Nevin Gökçek, Keçiören Belediye başkanı Mustafa Ak, Kahramankazan Belediye başkanı Lokman Ertürk, AHİD başkanı Hilmi Yaman ve Senagal Büyükelçiliği Ateşesi davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Belediye başkanı Tuncer Kaplan, dün başlattıkları festivalin bu gün Protokol konuşmalarıyla sürerken, yarın sona ereceğini söyledi. Festivale katılımları dolayısıyla misafirlere teşekkürlerini sundu Kaplan,

Ankara Milletvekili Aydın Ünal’da yaptığı konuşmasında, Ankara’nın dışında bir Ankara daha bulunduğunu söyledi.

Ünal, Ankara’nın dışındaki Ankara’nın  Selçuklu Ankara’sı olduğunu, Osmanlı Ankara’sı olduğunu ve en önemlisi de Cumhuriyet şehri Ankara bulunduğunu kaydetti.

Başkent Ankara’nın dışındaki Ankaranın çok zengin Kültürü  olduğunu belirten Ünal,” Müzik kültürü vardır. Yemek Kültürü vardır. Kıyafet kültürü vardır. Bu çok önemlidir. Beypazarı’nda da çok önemli yemek kültürü,  kıyafet kültürü, el işlemeciliği vardır” dedi.

Yapılan Konuşmaların ardından protokol, stantları gezerek, stant açanlara hırlı alışverişler ve hayırlı işler dileğinde bulundu.

Festival bu akşam, Atatürk parkında Mehteran gösterisi, Bando gösterisi, Yabancı Folklor gösterileri, yer alırken, Ardından sanatçı Merve Özbey ve Erdem Kınay sahne alacak.

Festival İmaret meydanında, Alaattin sokakta, Suluhan kervansarayında çeşitli gösterilerle sürüyor. Festival, yarın Şehir stadındaki konser ve Havai fişek gösterileriyle son bulacak.

 

Kaynak: YT

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir