Get Adobe Flash player

24 Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Tarih ve Turizm Festivali coşkulu bir şekilde geçiyor.

24 Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Tarih ve Turizm Festivali coşkulu bir şekilde geçiyor.
-Osmanlı’dan günümüze buram buram tarih kokan kültür ve turizm kenti Beypazarı, uluslararası bir festivale ev sahipliği yapıyor.09.09.2018 16:53

BEYPAZARI (YT) -Osmanlı’dan günümüze buram buram tarih kokan kültür ve turizm kenti Beypazarı, uluslararası bir festivale ev sahipliği yapıyor.

Bugün sona erecek 24.Uluslararası Beypazarı Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali, Hırkatepe Mahallesi’nde Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazi’nin dedesi, Ertuğrul Gazi’nin babası olan Gazi Gündüzalp’i anma etkinlikleriyle başladı.

Festivalde daha sonra şehir merkezinde ‘Dostluk Yürüyüşü’ kortejinin festival alanına yürümesiyle devam etti.

Dört gün boyunca süren etkinliklerde şehir merkezinde kurulan yöresel gıda stantları, konuk belediyelerin kültür tanıtım stantları, sokak sanatçıları, resim sergileri, taş adamlar, çocuk oyun grupları gösterilerini sergiledi. Yerli ve yabancı folklor grupları ile mahalli sanatçılar da festivalde sahne aldı.

Tarihi konakların göz doldurduğu Alaaddin Sokak’ta gün içinde sergilenen Klasik Otomobiller büyük ilgi görürken, akşam alana kurulan sahnede TRT’nin Akşam Sefası sanatçıları ile unutulmaz bir müzik şöleni yaşandı. 

Atıcılık yarışması yapıldı:

Festivalin son günü “Beypazarı Genç Atıcılar ve Avcılar Derneği “ortaklığıyla düzenlenen ‘’Atıcılık Yarışması’’ Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın hedefe yapmış olduğu atışlar ile başladı.

Yemek yarışması yapıldı:

Havuç konseptli yarışmalar büyük ilgi gördü. Üç ana dalda yarışan ve juri üyeleri tarafından tadılarak puanlanan yemeklerde, ‘’Havuçlu Kapama ile Elif Çetin birinci, havuçlu köfte ile Gözde Şanal ikinci ve havuçlu saç kavurma ile Yasemin Çevik, üçüncü oldu.

Katılımları ile festivali renklendiren halk oyunları grup temsilcileri ve katılımcı belediye yetkililerine Halkevi’nde düzenlenen etkinlikle, Belediye Başkanı Kaplan, tarafından katılım belgesi ve hediye takdimleri yapıldı

.


Kaynak: YT

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir