Get Adobe Flash player

Başkentin Tarihi ve turistik İlçesi Beypazarı’nda İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer Başkanlığında, Ankara ve Beypazarı Turizmi ele alındı:

Başkentin Tarihi ve turistik İlçesi Beypazarı’nda İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer Başkanlığında, Ankara ve Beypazarı Turizmi ele alındı:
-Başkentin Beypazarı İlçesinde, Başkentin Turizmi ve Beypazarı’nın turizminin ele alındığı toplantı İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, başkanlığında yapıldı.05.05.2018 13:53

BEYPAZARI (YT)-Başkentin Beypazarı İlçesinde, Başkentin Turizmi ve Beypazarı’nın turizminin ele alındığı toplantı İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, başkanlığında yapıldı.

Beypazarı İlçesinde bir tesiste düzenlenen toplantıya Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Tanıtma şube müdürü Kudret Cabılar, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Disiplin Kurulu başkanı Kılıçarslan Karapıçak, Anadolu-Ankara Turizm İşletmeleri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman,  Anadolu Turizm işletmeleri Derneği Fuar Komisyonu başkanı Garip Uysal, Belediye Kültür Müdürü Zafer Poyraz, Beypalas oteli sahibi Niyazi Ercan, Lagania otel işletmecisi Mustafa Sezen, İpekyolu Konağı sahibi Kudret Göbüt ve oğlu Yüksel Göbüt. Kayıboyu Otel sahibi Necip Emreli, Selam Otel sahibi ve işletme müdürü Mustafa Selet, Naskan Sapphiree tesisleri müdürü Oktay Akdoğan, Dutlu tahtalı içmece ve Kaplıca sahibi, Ayaş İçmece ve kaplıca sahibi  ve işletmecileri katıldı.

Başkent Ankara’nın turizmi ile ilçelerin turizminin ele alındığı toplantıda bir çok konu üzerinde durulurken, Başkentin turizm potansiyelinin ilçelerle entegre edilerek sürdürülmesinin önemine vurgu yapıldı.

Öncelikli olarak Beypazarı İlçesindeki işletmecilerin ne istediği, ne yapılması gerektiği ve hangi adımların atılmasının daha önemli olacağı gibi konular üzerinde durulurken, daha fazla turist çekebilmek adına, birlikte hareket edilmesi ve tanıtımın çok çok önemli olduğu vurgulandı.

Anadolu-Ankara Turizm İşletmeleri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, İşletmelerin tanıtımda birlikte hareket etmesinin doru olacağını ve tanıtımı hep birlikte yaparak, turizmden kazan elde etmenin önemli olduğunu ve Beypazarı’nın yapılan fuarlarda çok fazla görülmediğini, Fuarlara katılarak tanıtımda bulunmanın önemli olduğunu kaydetti.

Ankara İl Kültür Müdür vekili Dr. Kamil Özer, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak Beypazarı’nda bir ilgi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ankara Otelciler birliği, TURSAP- Yönetim Kurlu üyesi ve Acente yetkilisiyle buraya gelerek, Beypazarı Belediye başkanlığının ev sahipliğinde işletmeci ve otelcilerle bir araya geldiklerini belirten Özer, Beypazarı’nı, bu ürün ve pazarlama ile ne yapabiliriz. Ankara’da tarihi ve kültürel yer olarak Beypazarı’nı ve bölgeyi, Ankara’yı tanıtımında ne katkıda bulunabiliriz. Nasıl daha iyi pazarlayabiliriz. Buradan nasıl bir turizm destinasyonu ortaya çıkarabiliriz. Bunu konuştuk”dedi.

Kaynak: YT

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir