Get Adobe Flash player

Güzel Yazı Yazma(Kaligrafi) sanatçısı Beypazarı’da Kurs verecek:

Güzel Yazı Yazma(Kaligrafi) sanatçısı Beypazarı’da Kurs verecek:
-Kaligrafi Sanatçısı Kipdemir, Güzel Yazı yazma sanatını icra ediyor. Halk Eğitim merkezinin Sergisinin açık kaldığı günlerde, bir çok kişi ve kurum temsilcisine güzel yazılarını yazarak armağan etti.19.05.2017 11:58

BEYPAZARI (AA)-Beypazarı Halk Eğitim Merkezi Yılsonu sergisinin açıldığı Pazar Pazarında, Kaligrafi, sanatçısı(güzel yazı yazma)ustası, Ankara Gençlik Parkı Kültür Merkezinde Kaligrafi öğretmeni olarak görev yapan sanatçı, Serdar Kipdemir, Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünün daveti üzerine Beypazarı İlçesine gelerek, sanatını icra etti.

Kaligrafi Sanatçısı Kipdemir, Güzel Yazı yazma sanatını icra ediyor. Halk Eğitim merkezinin Sergisinin açık kaldığı günlerde, birçok kişi ve kurum temsilcisine güzel yazılarını yazarak armağan etti.

Bizde kendilerini standında ziyaret ettiğimi Kaligrafi sanatçısı Serdar Kipdemir’e başarı dileklerimizi sunarken, Kipdemir mahareti ve becerikliliği ile kısa süre içinde bizim adımızı taşıyan(güzel Yazı Yazma Sanatı) ile belgemizi yazarak bize takdim ettiler, ellerine sağlık diyorum.

Halk Eğitim Merkezinde Kurs açılacak:

Kaligrafi sanatçısı Kipdemir, Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünün önümüzdeki günlerde yapacağı bir çalışma ile H.E.M müdürlüğünde Kaligrafi(güzel Yazı Yazma) sanatı üzerine kurs açacaklarını bildirdi.

Kaligrafi’i de sizlere söyle açıklayabilirim:

Kaligrafi; kelimenin kökeni yunanca ‘’kallos’’ (güzel) ve ‘’graphos’’ (yazı) kelimelerinin birleşmesi ile türemiştir. Her milletin kendi alfabesini kullanarak belli kurallar , kaideler ve disiplin  çerçevesinde kendi özgün yorumlarını da katarak ifade ettiği çalışmalara güzel yazı yazma sanatı diyebiliriz….

 

Kaynak: YT

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir