Get Adobe Flash player

Muhteşem Destansı Türküler Konseri

Muhteşem Destansı Türküler Konseri
-T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel müdürlüğü Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu Beypazarı İlçesinde konser verdi:18.03.2017 11:04

BEYPAZARI (YT) -T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel müdürlüğü, 40 kişiden oluşan Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korusu, başkentin tarihi ilçesi Beypazarı’nda bir konser verdi.

Beypazarı Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkı ve destekleriyle Ankara Devlet Klasik  Türk Müziği Topluluğu, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü, M. Akif Ersoy’u anma ve 18 Mart Çanakkale zaferinin 102. Yıl dönümü dolayısıyla Koro, Belediyenin Mustafa Cankara kongre ve Kültür merkezinde Destansı Türküler ve Marşlar konseri verdi.

Belediyenin Mustafa Cankara Kongre ve Kültür merkezinde düzenlenen Konsere Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Meltem Memiş, Belediye başkan yardımcıları Uğur Bağlarlı ve Ali Işık, İlçe Müftüsü Abdulmuttalip Peşe, AK Parti Beypazarı ilçe kadın Kolları başkanı Sabriye Yılmaz, İlçe Milli Eğitim müdürü İsmail Bilgiç, İlçe Gıda, Tarım ve hayvancılık müdürü Yavuz Ekici, Ziraat Odası başkanı Mustafa Ateş ile davetliler ve halk katıldı.

12 Mart İstiklal Marşının kabulü, Mehmet Akif Ersoy’u anma anısına ve 18 Mart Çanakkale Deniz  zaferinin 102. yılı dönümü dolayısıyla Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korasu, birbirinden güzel destansı türküleri seslendirirken konserin sonunda Çanakkale Türküsü, Çanakkale Destanı, Serhat Türküsü, Mehter Marşı ve İstiklal Marşı koro tarafından söylenirken, salon istiklal marşını ayakta dinledi ve alkışla desteklerini bildirdi.

Koronun şefliğini Nebahat Konu Yılmaz, yaparken, Konserde İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy’un bestelenmiş eserleri de okundu.

Belediye başkanı Tuncer Kaplan, konserin sonunda orkestranın şefi Nebahat Konu Yılmaz’a sahnede çiçek takdim ederek teşekkürlerini anlamlı günlerin içinde destansı türkülerle unutamayacakları bir gün yaşattıklarını bildirdi.

.

Kaynak: YT

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir