Get Adobe Flash player

Şairler Beypazarı’nda buluştu

Şairler Beypazarı’nda buluştu
Ankara’nın Beypazarı ilçesinde düzenlenen"Şairler Buluşması", Türkiye`nin dört bir yanından çok sayıda şairi bir araya getirdi.22.05.2013 00:00
3`ncüsü düzenlenen şölene Türkiye`nin dört bir yanından katılan şairler, yaşam öykülerini anlatarak şiirlerini okudu 


BEYPAZARI (BBB)-Ankara’nın Beypazarı ilçesinde düzenlenen"Şairler Buluşması", Türkiye`nin dört bir yanından çok sayıda şairi bir araya getirdi. 

Beypazarı Kaymakamlığı ve Milli Eğitim müdürlüğü üncülüğünde 3.cüsü düzenlenen "Şairler Buluşması"na katılan 36 şair, İlçeye gelmelerinin ardından ilçedeki tüm okullara dağılarak, okullarda öğrencilerle sohbet etme imkânı buldular ve öğrencilerin kendilerine sorduğu soruları yanıtlayarak, yazdıkları şiirleri hakkında bilgiler vermeye çalıştılar. 
Öğretmen evi salonunda düzenlenen Şairler Buluşması etkinliğinde şiirlerini okuyan şairlerin sunuculuğunu kendileri gibi şair olan Gülten Ertürk’ün sunumuyla sahnede şiirlerini okumalarının ardından kendilerine katılım sertifikası verildi. 
Beypazarı İlçe Milli eğitim müdürü Ahmet Temur, törende yaptığı konuşmada, sanata ve sanatçıya büyük önem verdiklerini söyledi. Temur, bundan sonraki sürelerde de yine Kaymakamlığın destekleriyle Beypazarı ilçesinde şairler ve yazarlar buluşması yönünde tekrar etkinlikte bulunacaklarını dile getirdi. 
Şölene, Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız`ın yanı sıra Ankara, İstanbul, Amasya, Adıyaman, Aydın, Bursa, Düzce, Karaman, Gaziantep, Eskişehir ve İzmir`den 36 şair katıldı. 
Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, İLESAM’ın 5846 sayılı, fikir ve sanat eserleri çerçevesinde Bakanlar kurulu kararıyla kurulduğunu ve Türkiye’deki ve yurt dışında İLESAM`a üye olan şair ve yazarların, eser sahiplerinin telif haklarını kuruduğunu söyledi. 
İLESAM’ın Korsanla mücadele ettiğini belirten Parmaksız,"Bakanlar Kurulu kararıyla 1986 kurulmuş ve o günden bu güne şair, yazar, Akademisyen ve eser sahibi olan kurumların, gazete, kitap, dergi sahibi olan, kurumların ve fikir sahibi olanların telif haklarını koruyoruz" dedi. 
İLESAM Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, (İLESAM) olarak bu kapsamda, kültüre ve sanata 30 yıldır hizmet etmeye çalıştıklarını belirtti. 

Şair Gülten Ertürk,ün sunduğu program öğretmen evi salonunda yapılırken,Beypazarı ilçesi"Şairler Buluşmasına" katılan şairlere katılım belgesi verildi. Programa katılan tüm şairler, daha sonra İnözü vadisine geçilerek bir tesiste yemek ikramında bulunuldu. 
 
Yaşar Tonbak-aa- www.beypazariajans.com

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir