Get Adobe Flash player

Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Serkan Sağlam, Nallıhan’da ‘ADEM” Projesini yerinde inceledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Serkan Sağlam, Nallıhan’da ‘ADEM” Projesini yerinde inceledi.
-İlçe Kaymakamlığı tarafından Nallıhan İlesinde hayata geçirilen “ADEM” projesi kapsamında çok sayıda vatandaş kendisine meşguliyet bulup, iş öğrenirken, bir yandan da ürettiklerini satarak para kazanıyorlar.23.01.2020 10:21

NALLIHAN (YT)-İlçe Kaymakamlığı tarafından Nallıhan İlesinde hayata geçirilen “ADEM” projesi kapsamında çok sayıda vatandaş kendisine meşguliyet bulup, iş öğrenirken, bir yandan da ürettiklerini satarak para kazanıyorlar.

İlçe Kaymakamlığı Tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destekleriyle Nallıhan ilçesinde hayata geçirilen “ÂDEM” Projesini yerinde inceleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Serkan Sağlam,  “Nallıhan İlçesinde yürütülen ÂDEM” projesinin tüm Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.

Açılan Kurslara katılan bayanlar, kurslarda, el becerilerini geliştirirken, kurslara katılan yüzlerce bayan kursları açanlara teşekkürlerini bildirirken, kurslarda birçok şeyi de öğrendiklerini ve halende öğretmeye çalıştıklarını söyledi.

4 Değişik mekânda açılan kursları ve kursiyerleri yerinde gören Sosyal Hizmet merkezi müdürü Sağlam, buralarda kursiyerlere yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bu çalışmanın, Devletin insanına ne kadar önem verdiğinin göstergesi olduğunu aktardı.

Tarihi Kocahan’ın içinde, dokuma atölyesi ile Kütüphanesiyle birlikte Kafes’ini, diğer mekânlarda bulunan çocuk bakımı, kuaförlük, örgü ve Nallıhan ilçesiyle özdeşleşmiş bulunan İpek iğne oyaları kurslarını ziyaret etti.

Son birkaç yıldır batı ve İç Anadolu bölgelerinde bu yönde böylesi merkezlerin açıldığına değinen Sosyal Hizmet merkezi müdürü Sağlam şu ifadelere yer verdi:

“ Türkiye’de 228 ÂDEM projesi var. Bakanlıktan bize gelen bilgide siz Türkiye’de ilk 3 te siniz. Başarıda, katılımda yaptığınız faaliyetlerde, iş ve vesairde. O anlamda gururluyuz. Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum"

Kursların ardından Kaymakamlık Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Hasan Olum’dan ve ADEM projesi sorumlusu İbrahim Elagöz’den bilgi alan Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Serkan Sağlam, “Nallıhan’da başlatılan ADEM projesinin çok sağlam çalışmalarla yürüdüğünü ve bunun giderek daha da Türkiye’ye örnek model olmasını dilediğini söyledi.

Bu anlamda Kursa katılan Kursiyerlerde kurslardan oldukça memnun kaldıklarını ifade ederlerken, böylece sosyal kaynaşmayı da sağladıklarını aktardılar.

 

 

Kaynak: YT

Diğer Nallıhan haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir