Get Adobe Flash player

D 140 Nolu Devlet Karayolu üzerinde bulunan Aladağ çayı geçişi üzerine kurulan köprüler için ihale yapıldı.

D 140 Nolu Devlet Karayolu üzerinde bulunan Aladağ çayı geçişi üzerine kurulan köprüler için ihale yapıldı.
-Ankara’yı Ayaş-Beypazarı- Nallıhan Üzerinden, Mudurnu ve Akyazı’dan otoyola bağlayan D140 Kontra kesim nolu yolunun Kuş cenneti geçişi, Aladağ çayı üzerine yapılacak köprü için ihale yapıldı.09.09.2020 18:02

NALLIHAN (YT)- Ankara’yı Ayaş-Beypazarı- Nallıhan Üzerinden, Mudurnu ve Akyazı’dan otoyola bağlayan D140 Kontra kesim nolu yolunun Kuş cenneti geçişi, Aladağ çayı üzerine yapılacak köprü için ihale yapıldı.

Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, yt'ye yaptığı açıklamasında, Kuş cenneti geçişi, tünellerin hemen devamına, Aladağ çayı üzerine yapılacak köprünün ihalesinin yapılarak, inşaat çalışmalarının başladığını söyledi.

D140 Kontra kesim nolu Karayolunun, Davutoğlan mahallesine kadar duble yol projesinde çift yol olarak geldiğini ve buradan sonrada Nallıhan’a kadar devam edeceğini belirten Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, “ Tünelin hemen akabinde Nallıhan yönünde 2 adet köprü inşa ediliyor. Her iki köprünün de uzunluğu 255 metre, uzunluğunda olacak. Köprüde yapım çalışmaları hemen başladı” dedi.

Köprünün ardından Davutoğlan mahallesinden başlamak üzere Nallıhan ilçesine kadar ilk etapta ihale ederek, yolun yapımını başlatmak istediklerine değinen Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, şu ifadelere yer verdi:

“İhaleyi kısa süre içinde yapacağız. Her şey tamamlandı. İhalenin ardından duble yol projemiz, çift yol Nallıhan ilçesine kadar 28 km’lik alanda çalışmalar başlatılacak. Ankara-Nallıhan üzerinden, Ankara-İstanbul alternatif bağlantı yolunu tamamlamış olacağız. Giderek bu yolunda da trafik yoğunluğu yaşanmaya başlandı.”

Kaynak: YT

Diğer Nallıhan haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir