Get Adobe Flash player

Jandarma Şehitler Anıtı çeşmesi törenle açıldı.

Jandarma Şehitler Anıtı çeşmesi törenle açıldı.
-Nallıhan ilçesinde yapımı tamamlanan şehitler çeşmesi ve rölyefler törenle açıldı.19.06.2019 18:45

NALLIHAN (YT)-Nallıhan ilçesinde yapımı tamamlanan  Jandarma Şehitler Anıtı çeşmesi ve rölyefler törenle açıldı.

Ülken genelinde, iç güvenlik ve PKK terör örgütü ile sürdürülen mücadelede şehit düşen 13 şehidin adına yapılan ve çeşmenin etrafında bulunan rölyeflerde şehitlerin adı yazılan “ Jandarma Şehitler anıtı Çeşmesi” törenle açıldı.

İlçenin Kuruca mahallesinde, yol kenarında Nallıhan belediyesi ve hayırseverlerin katkı ve destekleriyle gönüllülerinde katkı verdiği yapımı tamamlanan, “Jandarma Şehitler Anıtı Çeşmesi” yapılan törenle açıldı.

Açılışa,  Nallıhan Kaymakamı Murat Kahraman, İl Jandarma Komutan yardımcısı Albay Nuh Göktaş, Nallıhan Jandarma Komutanı üsteğmen Ufuk Çampaşalı, Nallıhan belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürü Hamiyet Balcı ile şehit yakınları ve aileleri katıldı.

Çeşmenin açılışına katılan şehit alileri, yol kenarına yapılan bu çeşmeden gelen geçenin su içerek duacı olacağını, keza kendilerinin de açılışın ardından çeşmeden su içerek, vatan savunmasında şehit düşen tüm şehitlere dua ettiklerini kaydettiler.

Mahalle sakini Fatma teyze, “çeşmenin yapılmasında emeği geçenlerden Allah razı olsun, su gibi aziz olsunlar, Allah ayaklarına aş değdirmesin. Tüm dualarımız askerimiz, Mehmetçiğimiz ve polisimiz için” dedi.

 

Kaynak: YT

Diğer Nallıhan haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir