Get Adobe Flash player

Nallıhan’da yaşayan ve hayatını kaybeden Son Kore gazisi de defin edildi

Nallıhan’da yaşayan ve hayatını kaybeden Son Kore gazisi de defin edildi
-Nallıhan ilçesinde yaşayan son Kore gazisi, dün hayatını kaybetmesinin ardından bu gün sevenlerinin katılımıyla toprağa verildi.13.12.2019 18:13

NALLIHAN (YT)- Nallıhan ilçesinde yaşayan son Kore gazisi, dün hayatını kaybetmesinin ardından bu gün toprağa verildi.

Ankara’da bir hastanede hayatını kaybeden Kore gazisi Celal Karakaş(93), yaşadığı köyü olan Uluköy mahallesinde kılınan Cenaze namazının ardından köy mezarlığına defin edildi.

Kore gazisinin cenaze merasimine, Nallıhan belediye başkanı İsmail Öntaş, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı, Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürü Serkan Sağlam, Nallıhan İlçe Jandarma Komutanı, 1974 Kıbrıs Barış harekâtı gazileri ile köylüler katıldı.

Evinin önünde helallik alındı:

Türk Bayrağına sarılı bulunan Kore gazisi Celal amcanın Cenazesi evinin önüne getirilerek, burada hoca tarafından helallik alında ve haklarını helal etmeleri sağlandı.

Musallada Cenaze namazı kılındı:

Köy meydanında Cenaze nazı kılınan Kore gazisi, Celal amcanın cenazesi vatandaşlar tarafından mezarlığa kadar omuzlarda taşındı.

Köy mezarlığına defin edilen Kore gazisi Celal Karakaş, amcanın köyün eski imamlarından Ünal Ceylan, hakkın rahmetine kavuşan Kore gezisi Celal Karakaş’ın çok efendi ve dürüst biri olduğunu kaydederek, iyi bir insanı kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.

Davutoğlan mahallesi Muhtarı Rıza Tuncel’de Kore gazisi celal Karakaş ile çok sohbetleri olduğunu ve sohbetlerini unutamayacağı Kore gazisini kaybettiğini söyledi.

Mezarlık Çıkışı Kore Gazisinin oğluna Türk bayrağı hediye edildi:

Cenazeye katılan Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı, Beypazarı Sosyal hizmet merkezi müdürü Serkan Sağlam, öncelikli olarak bağ salığı dileğinde bulunarak, Kore gazisinin oğlu Suat Karakaş’a, nizami ölçülerde öperek Türk bayrağını armağan etti.

 

 

Kaynak: YT

Diğer Nallıhan haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir