Get Adobe Flash player

Nallıhan Belediye başkanı İsmail Öntaş: “Kırsalda Küçükbaş Hayvancılığı desteklemeye çalışıyoruz”.

Nallıhan Belediye başkanı İsmail Öntaş: “Kırsalda Küçükbaş Hayvancılığı desteklemeye çalışıyoruz”.
-Nallıhan belediyesi Kırsala alanda geçimini hayvancılık yaparak sürdüren ailelere yönelik desteklerini sürdürüyor. 29.12.2019 16:05

NALLIHAN (YT)-Nallıhan belediyesi Kırsala alanda geçimini hayvancılık yaparak sürdüren ailelere yönelik desteklerini sürdürüyor.

Belediye başkanı İsmail Öntaş’ın da katıldığı, Kırsaldaki üreticilere dağıtılmak üzere ilçeye getirilen 120 koyun, hayvan pazarında dağıtımı yapıldı.

Koyunların dağıtımı öncesinde Belediye Başkanı Öntaş, Kırsal mahallelerde, genç nüfusun üretime katkı sağlaması ve kendilerine gelir getirmek üzere bu gün burada 120 koyun dağıtımı yapacaklarını söyledi.

Kura çekimi ile belirlenen koyun dağıtımında 6 üreticiye toplamda 120 adet kuyun ve 6 koç hibe edildi.

6 aileye 6 koçla birlikte 120 koyun hibe desteğinde bulunduklarını belirten Belediye başkanı Öntaş, şunları kaydetti:

“Köyden kente göçü önlemek, çiftçi ve köylüyü ekonomik olarak güçlendirmek ve tarımsal üretimi çeşitlendirmek amacıyla üreticiyi destekliyoruz. Kırsal kesimde küçükbaş hayvancılığı desteklemek için dağıtılan bu koyunlardan hayvancılığın sürdürülebilirliğini artırmak için üreticilerden 2 yıl sonra 5’er tane dişi kuzu teslim alacağız”

Koyun ve Koç dağıtımına Belediye Başkanı İsmail Öntaş, AK Parti Nallıhan İlçe Başkanı Ertunç Güngör, Teşkilat Başkanı Ali Rıza Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Nallıhan İlçe Başkanı İlker Oymaağaç, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Nallıhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Gökçe İlhan katıldı.

Üreticilere, verdiği destekten dolayısıyla Koç ve Koyun alan kişiler Belediye Başkanı İsmail Öntaş’a teşekkür etti.

 

Kaynak: YT

Diğer Nallıhan haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir