Get Adobe Flash player

Nallıhan İlçesi Sarıyar mahallesinde İpek Böceği geliştirme çalışması:

Nallıhan İlçesi Sarıyar mahallesinde İpek Böceği geliştirme çalışması:
-Nallıhan ilçesi eski beldelerden Sarıyar mahallesinde İpek böcekçiliği geliştirme projesi sürüyor.07.10.2020 17:06

NALLIHAN (YT)- Nallıhan ilçesi eski beldelerden Sarıyar mahallesinde İpek böcekçiliği geliştirme projesi sürüyor.

Sarıyar mahallesinde ikamet den Ferda Yücel, gerek belediye olsun Gerek çeşitli kişiler ve Sarder Derneğinin mahallede İpek böcekçiliğini artırma çabasında bulunduğunu söyledi.

Ferda Yücel, Sarıyar ve Çevresi Yardımlaşma Derneği(SARDER), derneğinin başlattığı çalışma ile Mahallede daha öncesi diktiği fideler(dut)lar büyümeye başladı ve gelecek yıllarda, bu anlamda ipek böcekçiliği daha da yaygın hale gelmiş olacak” dedi.

Sarıyar ve Çevresi Yardımlaşma Derneği(SARDER) başkanı Emekli öğretmen Feridun Tekin, Dernek olarak vatandaşa, mahalle sakinlerine yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

SARDER başkanı Tekin, Sarıyar mahallesinde çok sayıda vatandaşın ipek böcekçiliği yaptığını ve kendilerine ek gelir sağladıklarını belirtirken, “Dernek olarak Dut fidanları diktik ve dikmeye de devam ediyoruz. Biz, mahallemizde İpek böcekçiliğini daha da geliştirmek istiyoruz ve Mahalle sakinlerimize yol gösterici olmaya devam ediyoruz. Bu yıl İpek böceği Kozası kilo gramı 70-75 TL den satıldı. Böylece tarihi İpekyolu üzerinde bulunan ilçemizde İpek böceği üretimimiz artarak devam edecek”dedi.

 


Kaynak: YT

Diğer Nallıhan haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir