Get Adobe Flash player

Nallıhan İlçesi Sarıyar mahallesindeki Afet Konutlarının kuraları çekildi.

Nallıhan İlçesi Sarıyar mahallesindeki Afet Konutlarının kuraları çekildi.
-Nallıhan ilçesi Eski Sarıyar beldesi, mahallesinde 2011 yılında meydana gelen heyelanda evleri göçen ve kayan ev sahipleri için başlatılan çalışmada, bu gün mahallede yapımı tamamlanan konutların kura çekimi yapıldı.22.09.2020 17:53

NALLIHAN (YT)- Nallıhan ilçesi Eski Sarıyar beldesi, mahallesinde 2011 yılında meydana gelen heyelanda evleri göçen ve kayan ev sahipleri için başlatılan çalışmada, bu gün mahallede yapımı tamamlanan konutların kura çekimi yapıldı.

Mahallede Afet işleri Genel müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile 9 kişinin evlerinin oturulamayacak derecede hasar görmesinin belirlenmesi üzerine, İlçe yolu üzerinde belirlenen alana 9 adet afet konutu yani evi kayanlar için konut yapımı başlatılmıştı.

Konutların tamamlanması ve çevre düzenlemeleri Belediye tarafından yapılan 9 Adet tek katlı Afet konutu bu gün, Afet işleri genel müdürlüğünden gelen heyet öncülüğünde ve Kura ile belirlenen ev sahiplerine, evlerin anahtarları teslim edildi.

Evlerine kavuşmanın sevincini yaşayan hak sahipleri, son zamanlarda işin tamamlanması ve yerine getirilmesi için yardım ve desteklerini esirgemeyen AK Parti İlçe Başkanı Ertunç Güngör’e, belediye başkanı İsmail Öntaş’a, belediye başkan yardımcısı Serhat Selvi’ye teşekkürlerini bildirdiler.

Duygusal anlar yaşandı:

9 Yıl sonra evlerine kavuşan vatandaşların anahtar teslimi anında duygusal anların yaşandığına şehit olunurken, vatandaş “Devletimize milletimize Allah zeval vermesin, devletimiz büyük işler başarıyor” ifadesinde bulundu.

Noter Kurası ile belirlendi:

Nallıhan Belediye Başkan yardımcısı Serhat Selvi, Sarıyar mahallesindeki 9 afet konutu için kura ile hak sahiplerinin belirlendiğini söyledi.

Sarıyar mahallesinde 2011 yılında heyelan meydana gelmiş ve bu heyelanda 9 kişinin evi hasar görmüştü. Çok şükür girişimlerimiz sonucunda bu kardeşlerimizin evlerine teslimini kış gelmeden yapıldı. Bizde buradan devlet yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: YT

Diğer Nallıhan haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir