Get Adobe Flash player

T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürü Şehit aileleri ve yakınlarına ziyarette bulundu:

T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürü Şehit aileleri ve yakınlarına ziyarette bulundu:
-Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar bakanlığına bağlı bulunan ve kurulalı 3 ay gibi kısa bir süre olan, Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğü, Beypazarı, Güdül ve Nallıhan İlçelerinde yaşayan şehit ailelerini tespit ederek onları evlerinde bir bir ziyarette bulunuyor.17.12.2019 11:39

NALLIHAN (YT)-Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar bakanlığına bağlı bulunan ve kurulalı 3 ay gibi kısa bir süre olan, Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğü, Beypazarı, Güdül ve Nallıhan İlçelerinde yaşayan şehit ailelerini tespit ederek onları evlerinde bir bir ziyarette bulunuyor.

Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürü Serkan Sağlam, Müdür yardımcısı Nesrin Demir hanımla birlikte bu gün Nallıhan ilçesinde yaşayan Şehit ailelerine ziyarette bulundu.

Sosyal Hizmet merkezi müdürü Serkan Sağlam, Sosyal Hizmet merkezi müdürlüğünün, 3 ilçeye birden baktığını söyledi.

Kısa süre içinde 3 ilçede Beypazarı, Güdül ve Nallıhan İlçelerinde yaşayan ikamet eden şehit ailelerini belirlediklerini belirten Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sağlam, “3 aydır gerçekten yüksek tempoda bir çalışmada bulunuyoruz. Bu anlamda, müdürlük olarak 3 ilçemizdeki şehit yakınlarını belirledik ve onları evlerinde tek tek ziyaret ederek, bakanlığımızın bize gönderdiği, tabloları kendilerine hediye ederek, bizlerden ne tür istekleri olup olmadığını öğreniyoruz. Şehit aileleri, bizim kendilerine yaptığımız ziyaretten ziyadesiyle mutlu olurlarken, “sizlerin bizleri ziyaret etmeniz bizi çok ama çok mutlu etmiştir. Ziyaretlerinizi sürdürmenizi istiyoruz” diye aktarıyorlar. Bu gün, Nallıhan ilçesinde İlçe Merkezinde bir şehit yakınını, ilçeye 36 Km mesafede bulunan Çive mahallesinde yaşayan  şehit anasını Naciye Metin’i, ardından yine ilçeye 15 km mesafede bulunan Eymür Mahallesinde Şehit eşi Ayşe Yüksel’i ziyaret ederek, durumları hakkında bilgi aldık” dedi.

İlçe Merkezinde yaşayan şehit babası Ramazan Arıcı, sohbetinde şunu aktardı.

“ Eşimle birlikte Sabah nazmı için kalktık ve Sabah namazlarımızı kıldık. Ondan sonra biraz uyumuşuz. Tam o sırada bir rüya görüyorum. Askerdeki oğlumun öldüğünü gördüm. Hayır olsun diyerek, uyandım. Tam saat sabah 09.00 olduğunda kapının önünde kalabalık ve arabalar görünmeye Başladım. Bir şeyler olduğunu birazcık sezinledim ve kapı çaldı. Mülkü amirler, geldi. İçin yanmaya başladı. Çok geçmedi, yetkililer, bize oğlumuzun şehit olduğu haberini verdiler. Vatan sağ olsun dedik.”


 

 

Kaynak: YT

Diğer Nallıhan haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir