Get Adobe Flash player

“Engellilere özel poliklinik ile Hizmeti, engelsiz Erişim” projesi Hayata geçti

“Engellilere özel poliklinik ile Hizmeti, engelsiz Erişim” projesi Hayata geçti
-Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara 3. Bölge Kamu hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında, engellilere daha iyi hizmet verebilme, sunabilmek amacıyla, yürütülen Proje kapsamında “Engellilere Özel Poliklinik hizmeti ile Engelsiz Erişim” projesi kapsamında, Beypazarı Devlet Hastanesinde, engelli polikliniği hizmete girdiği bildirildi.04.07.2017 15:51

BEYPAZARI (YT) – Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara 3. Bölge Kamu hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında, engellilere daha iyi hizmet verebilme, sunabilmek amacıyla, yürütülen Proje kapsamında “Engellilere Özel Poliklinik hizmeti ile Engelsiz Erişim” projesi kapsamında, Beypazarı Devlet Hastanesinde, engelli polikliniği hizmete girdiği bildirildi.

Beypazarı Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Kudret Çelik, bu poliklinikler ile engelli Hastaların sağlık hizmetlerini kolaylaştırmak, engelli vatandaşların aldığı hizmetlerde alt yapı eksikliğini gidermek, sağlık hizmetlerinin sunumunu kolaylaştırmasının amaçlandığını söyledi..

Bu sistemde Hastanede müracaat eden Engelli hastalar, hasta karşılama elemanı tarafından karşılanmakta olduğuna değinen başhekim Dr. Çelik, Hasta karşılama elemanı tarafından karşılanan engelli vatandaş, polikliniklere yönlendirilerek, ya da götürülerek muayenelerinin sağlandığını kaydetti.

İşitme Engellilerde Unutulmadı:

Beypazarı Devlet Hastanesinde, işitme engelli vatandaşların için de Hastane içerisinde şikâyetlerini anlatma, isteği yere gitme adına kendilerini aydınlatmak üzere Personelin bulunduğunu kaydeden başhekim Dr. Çelik, şunları söyledi:

“Hastanede 9 Personel İşaret dili eğitimi almış ve konu ile ilgili sertifikasyon sınavına girmişlerdir. Görme engelli hastalar içinde muayene sonu tahlil sonuçları tedavi için dizilen altyazı alfabesi, BRAİLLE hazırlanmıştır. Fiziksek ve teknik koşulları iyileştirilmiş, engellilere göre tasarımı yapılmış özel polikliniklerde muayene imkanı sunularak, engelli vatandaşlarımıza sağlık hizmeti eşit şekilde vermek ve bu konuda toplum bilincini oluşturmak üzere çalışmalar halen sürdürülüyor. Burada amacımız, engelli Hastalar için hizmete, engelsiz Erişimdir.”

 

Kaynak: YT

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir