Get Adobe Flash player

-Beypazarı’nda Kapılar sağlık ve Huzur için çalınıyor

-Beypazarı’nda Kapılar sağlık ve Huzur için çalınıyor
-Belediye Sağlık Hizmetleri müdürlüğü bu kapsamda 2014 yılında bin 471 hastaya 2015 yılında da 2 bin 844 hastaya hizmet verdi.13.06.2016 15:28

BEYPAZARI(YT)- Beypazarı Belediyesi, yaşlı ve hasta vatandaş için evde bakım hizmetlerini sürdürüyor.

Beypazarı Belediyesinde İlçe genelinde “Evde Bakım ve Sağlık Hizmeti” kapsamında yaşlı ve yatalak hastalara muayene ve tedavi hizmeti veriliyor.

Belediye Sağlık Hizmetleri müdürlüğü bu kapsamda 2014 yılında bin 471 hastaya 2015 yılında da 2 bin 844 hastaya hizmet verdi.

Vatandaşlardan gelen yoğun istek ve talep üzerine, oluşturulan “Evde Bakım ve Sağlık Hizmeti” ekipleri 2014 yılından buyana, ilçede hizmetlerini sürdürüyor.

Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Yardıma ihtiyacı olan ve maddi imkânları elvermeyen, yaşlı engelli vatandaşları sağlıklarına kavuşturmaya yönelik çalışmaların aralıksız olarak sürdüğünü söyledi.

Bu kapsamda Belediye sağlık ekibi olarak bu güne kadar 5 bin 542 dolayında yaşlı ve hasta, yatalak evde bakıma muhtaç insana sağlık hizmeti verdiklerini söyledi.

Evde bakım ve Sağlık Hizmetlerinden halkın oldukça memnun kaldığını belirten Belediye başkanı Kaplan, “bu alanda sağlıkçılar ve hemşireler sürekli çalışıyorlar. Günde de oldukça hastaya bakılıyor. İleri derece de hastalığı ilerlemiş olanları, tam teşekküllü sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor veya götürüyorlar” dedi.

Belediye Sosyal İşler Müdürü İsmail Kayabaşı’da bu çalışmaları aralıksız olarak sürdürdüklerini ve taşra mahallelerle birlikte, evleri tarayarak, hastalara sağlık hizmeti götürdüklerini kaydetti.

 

 

Kaynak: YT

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir