Get Adobe Flash player

-Beypazarı Devlet Hastanesi “Anne Dostu” Hastane unvanı sertifikası verildi

-Beypazarı Devlet Hastanesi “Anne Dostu” Hastane unvanı sertifikası verildi
-Beypazarı Devlet Hastanesi Türkiye’de 7.ci, Başkent Ankara’da 2.ci “Anne Dostu” Hastane unvanını aldı.21.04.2016 18:02

BEYPAZARI(YT)- Beypazarı Devlet Hastanesi Türkiye’de 7.ci, Başkent Ankara’da 2.ci “Anne Dostu” Hastane unvanını aldı.

Beypazarı Devlet Hastanesine “Anne Dostu” Hastane sertifika ve Emer ünitesinin hizmete alınmasıyla ilgili olarak, Hastane salonunda düzenlenen törene, Ankara 3. Bölge Kamu hastaneleri Birliği genel Sekreteri Doç. Dr. Halil İbrahim Yakut, Sağlık Bakanlığı; Halk Sağlığı ve Kadın üreme Sağlığı Daire Başkanı Sema Sanıoğlu, Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu, Beypazarı Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Kudret Çelik, Başhekim yardımcısı Dr. Levent Baltacı, Hastane müdürleri Adem Öztürk ve İbrahim Artan ile Kadın doğum uzmanı hekimler, Hemşireler katıldı.

Beypazarı Devlet Hastanesine “Anne Dostu” Hastane sertifikası verilmesi anında, Ankara 3. Bölge kamu hastaneleri Birliği genel Sekreteri Doç. Dr. Halil İbrahim Yakut, yaptığı konuşmasında, Beypazarı Devlet hastanesinde  iki güzel mutluluğu hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

 “Anne Dostu” sertifikasının önemli bir sertifika olduğuna değinen Doş.Dr.Halil İbrahim Yakut, “Bu sertifika verilen hastane sayısı Beypazarı Devlet Hastanesiyle birlikte 7 oldu. Bu çok önemli. Ankara’da ise 2. Beypazarı Devlet hastanesi oldu. Manisa, İzmir ve şimdide Beypazarı devlet Hastanesi “Anne Dostu” hastane oldu” dedi.

Beypazarı Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Kudret Çelik’te konuşmasında, Beypazarı Devlet Hastanesi olarak 2 güzel çalışmayı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Beypazarı Devlet Hastanesinin Türkiye’de “Anne dostu”, unvanına kavuşan hastaneler arasına girdiğini belirten Dr. Çelik, şunları söyledi:

“Burada iki güzel mutluluğu yaşıyoruz. Uzun yıllardır yerel halkımızın ve etrafımızdaki ilçelerde ve bölgede, halkımız tanı ve tedaviye ulaşmasında sağlık camiasında önemli bir yere sahip Emar, tedkiki için başka yerlere gidiyordu. Şimdi ise hastanemizde bu ünitenin hizmete girmesiyle birlikte, tetkikler 3 gün içinde sistemde olacak ve hekimi görebilecek. Hastanemize ve bölge halkına hayırlı olsun.”


        

 

Kaynak: YT

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir