Get Adobe Flash player

-Beypazarı Devlet hastanesinde 5 Modülü tamamlayan Diyabet hastalarına Bakanlık onaylı Diyabet Diploması verildi.

-Beypazarı Devlet hastanesinde 5 Modülü tamamlayan Diyabet hastalarına Bakanlık onaylı Diyabet Diploması verildi.
-Beypazarı Devlet Hastanesinde bir süredir Erişkin Diyabetli Bireylere verilen eğitimin ardından Diyabet Hastaları diplomalarını aldı.21.07.2017 08:57

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Devlet Hastanesinde bir süredir Erişkin Diyabetli Bireylere verilen eğitimin ardından Diyabet Hastaları diplomalarını aldı.

Beypazarı Devlet hastanesi Konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine Hastane Başhekimi Dr. Kudret Çelik,3 Dâhiliye doktoru,1 diyetisyen ve 2 Diyabet Eğitimi hemşiresi ile Diyabetli hastalar katıldı.

5 Modül halinde verilen ve seminerler sonrasında, düzenlenen törenle diyabetli hastalara, sağlık bakanlığı Onaylı Sertifikaları törenle verildi.

Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Kudret Çelik, yaptığı açıklamasında, Bakanlığımızın desteğiyle, hastanemizin başlatmış olduğu diyabet hastalarına verilen eğitimlerin tamamlandığını söyledi.

2 bin dolayında kayıtlı diyabet hastalarının olduğuna değinen Başhekim Dr.Çelik, şunları kaydetti:

“Hastalara verilen eğitimin, Türkiye Diyabet programı Kapsamında, Beypazarı Devlet Hastanesi olarak, diyabetle sağlıklı yaşam hedefiyle yürütülen çalışmalar kapsamında verildi. Diyabet okulunu başarı ile tamamlayan diyabetli hastalara Diyabet Okulu diploması verdik. Bu insanlarımıza çıkabilecek sorunlarla birlikte, sağlıklı insan gibi hayatlarını sorunsuz hale getirerek, her sağlıklı insan gibi hayatta yaşantılarını devam ettirmek için ne gerekiyorsa, hastalara bunun eğitimleri verildi. Bu amaçla da hastalarımıza bu gün sertifikalarını verdik.”

Diyabet hastaları, 5 modül halinde kendilerine hastalığın belirtileri, nedenleri, diyabetin uzun dönem Komplikasyonları ve tedavi yöntemleri hakkında kendilerine bilgiler verildiğini kaydettiler.

Pakize Işık, adlı yaşlı bayan, hastanede verilen eğitimlere aksatmadan geldiğini ve çok şey öğrendiğini, "eğitimleri verenlerden Allah razı olsun" dedi.

 

Kaynak: YT

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir