Get Adobe Flash player

-Beypazarı Devlet Hastanesinde Emar(MR) servisi hizmete girdi

-Beypazarı Devlet Hastanesinde Emar(MR) servisi hizmete girdi
-Beypazarı Devlet Hastanesinde uzun süredir yokluğu hissedilen Emar(MR)(görüntüleme) merkezi geçtiğimiz günlerde hizmete girdi.19.04.2016 09:37

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Devlet Hastanesinde uzun süredir yokluğu hissedilen Emar(MR)(görüntüleme) merkezi geçtiğimiz günlerde hizmete girdi.

Görüntüleme Merkezi(MR) Emar servisinin devreye girmesini ardından Beypazarı Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Kudret Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamasında, Emar(MR) servisinin hastane ve bölge açısından son derce önemli olduğunu söyledi.

Hastalarla ilgili tetkiklerde, Emar çekimleri için Hastaları Ankara büyük merkezlere gönderdiklerini anlatan başhekim Dr. Çelik,  “buralardan gelecek sonuçlar bizim elimize aylar sonrası ulaşıyordu. Şimdi ise MR görüntüleme merkezinin hastanemizde hizmete girmesiyle birlikte sonuçlar, en geç 3 içinde sistemde olacak” dedi.

MR servisinin tam anlamıyla hizmete alınmasının ardından günde 35 hastanın, Emar çekimlerinin gerçekleştirileceğine değinen Başhekim Dr. Kudret Çelik, şunları kaydetti:

“Hastalarımızın çektirdikleri Emarlar(MR) görüntüleri 3 gün içinde sisteme yüklenmiş olacak. Hastalarımız, Türkiye’nin neresinde olursa olsunlar, bulundukları yerde Devlet hastanesine gittiklerinde, doktorları tarafından Hastanemizde çekilen MR sonuçlarını görebilecekler. Bu Hastalar için çok önemeli bir gelişme. Çünkü zaman kaybına neden olmadan, ilgili hekim yada hekimler gerekli tedavi yöntemlerini uygulayabilecekler. Servisimizin henüz, resmi açılışını gerçekleştirmedik ama, önümüzdeki günlerde resmi açılışımızı yapacağız. Emar, MR servisinin hastanemize ve bölge halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bize bu konuda desteklerini esirgemeyenlere teşekkürlerimi sunuyorum”.

Başhekim Dr. Kudret Çelik, Beypazarı Devlet Hastanesinin 32’si uzman hekim olmak 38 hekimle hastalara Poliklinik hizmeti ve günlük, 600 ila 850 poliklinik hizmeti verdiklerini belirtti.

Kaynak: YT

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir