Get Adobe Flash player

Orhan Yurdakul, Özel Etimed Hastanesinde yapılan anjiyo sonrasında, Annesini kaybettiklerini ileri sürdü:

Orhan Yurdakul, Özel Etimed Hastanesinde yapılan anjiyo sonrasında, Annesini kaybettiklerini ileri sürdü:
-Ankara Özel Etimed Hastanesinde yapılan Anjiyo sonrasında Annesini kaybettiklerini ileri sürdü27.02.2016 00:00

BEYPAZARI : Annesinin rahatsızlanması sonrasında , yapılan Muayenenin ardından annesinin Ankara Özel Etimed hastanesine gitmesi, sevk edilmesi karşısında; Annesinin Daha öncesi Yüksek İhtisas Hastanesinde tedavi gördüğünü gidecekse, oraya götürelim demesi üzerine;  yetkililer, hastayı Özel Etimed Hastanesinde yer var deyip, ambulansla oraya götürdüklerini söyledi.

Bu durum karşısında oğlu Orhan Yurdakul, "Annesi Nuriye hanımın(75) bahse konu olan hastaneye götürdüklerini, aradan 10 saat geçmesi sonrasında, “Annesinin kalp krizi riski var deyip”, anjiyo olması gerektiği kendilerine aktarılması sonrası; annesinin, anjiyoda sıkıntı yaşayabileceğinirnve daha öncesinde de Annesinin Yüksek İhtisas hastanesinde yapılan muayene test sonuçlarını bildiği için “anjiyo riskli olacağından ve anjiyonu sorumlusunun tamamen hastane yetkilileri olacağını hastane yetkililerine aktarmasına rağmen,annemi çok acil deyip, ikileme ve duygusal duruma düşürüp anjiyo yaptılar.Dikkatimi çeken şey, duruma bir hekim karar veriyor. Devlet Hastanelerinde ise böylesi bir duruma en az 5 hekim karar veriyor" dedi.

Hastaların Özel Etimed Hastanesine yönlendirildiğini ileri süren Yurdakul şunları anlattı:

“Devletin birçok hastanesi bulunuyor neden buralara hastalar yönlendirilmiyor. Bu hastaneye gönderilen yada sevk edilen kardiyoloji hastalarının o hastaneden anjiyo yapılmadan bırakılmadığını gördüklerini,, “benim annen, Yüksek İhtisas hastanesinde yapılan muayene sonuçlarında Hekim, annemin kalp kapakçığında daralma olduğunu ve Damar yollarının açık olduğunu ve kalp kapakçığının değişmesi gerektiğini bize bildirdi. Buna rağmen, Annem Etimed Hastanesinde yapılan Anjiyodan sonra, test yapılmadan hastaneden çıkışı yapıldı. Gece Ankara’daki evimizde yeniden rahatsızlandı ve hastayı Ambulansla, bu sefer Yüksek İhtisas hastanesine götürdük. Burada Annemde böbrek ve karaciğer yetmezliği tanısı kondu. Diyalize alınması sonrasında; annemin kalbi durarak vefat etti”

Orhan Yurdakul, “ Yapılan anjiyonun ardından vefatı üzerine Özel Etimed Hastanesinde Yanlış tedavi uygulandığı gerekçesiyle, hastane hakkında yasal yallara başvurarak, dava açmıştır. Hakkımızı sonu kadar arayacağız ve başka insanlarımız mağdur olmasın ve canları yanmasın” ifadesinde bulundu.

 

Kaynak: YT

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir