Get Adobe Flash player

-Türk Kızılay’ı Beypazarı İlçesinde Şube başkanlığı aracılığıyla Kan bağışı kampanyası düzenledi.

-Türk Kızılay’ı Beypazarı İlçesinde Şube başkanlığı aracılığıyla Kan bağışı kampanyası düzenledi.
-Türk Kızılay’ı ile Beypazarı Kızılay şube başkanlığının ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasında 2018 yılının ilk kan bağışı kampanyasının düzenlendiği bildirildi.05.03.2018 19:10

BEYPAZARI (YT)-Türk Kızılay’ı ile Beypazarı Kızılay şube başkanlığının ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasında 2018 yılının ilk kan bağışı kampanyasının düzenlendiği bildirildi.

Türk Kızılay’ı Ankara merkezi ile Beypazarı Şube başkanlığının ortaklaşa yaptıkları çalışma ile ilçede 2018 yılının ilk kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kızılay Beypazarı şube başkanı Ahmet Kavas, 2018 yılının ilk kan bağışı kampanyasını Genel merkez ile birlikte düzenlediklerini söyledi.

Türk Kızılay’ı Beypazarı şube başkanı Kavas, kan bağışı kampanyasını düzenlemeden öncesi N.K.V Anadolu Lisesi öğrencilerine “kan bağışının önemi, sağlık yönünden önemi, insanlara hayat vermenin önemi, kanın bir ihtiyaç olması” gibi durumları için öğrencileri bilgilendirdik. Bu anlamda da ilk olarak, kan vermeye bu okulumuzun öğretmen ve öğrencileri geldi. Kendilerinden Allah razı olsun” dedi.

İlçe genelinde Kan bağışı kampanyasının bu günden olmak üzere 4 gün süreceğine değinen Kızılay şube başkanı Ahmet Kavas, şunları kaydetti:

“Kan bağışı kampanyamız Atatürk parkı yanında 4 gün sürecek. Sağlıklı olan 18-65 yaş arası herkes kan vermeye gelebilir. Kan alımları sabah saat 9.30 da başlayıp, akşam saat 19.30 kadar sürecektir. Kan bağışı kampanyasında vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz.”

 

Kaynak: YT

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir