Get Adobe Flash player

Beypazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü Kaymakamlık öncülüğünde “İlk Yardım” semineri düzenlendi.

Beypazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü Kaymakamlık öncülüğünde “İlk Yardım” semineri düzenlendi.
-Beypazarı İlçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü Kaymakamlık öncülüğünde “İlk Yardım” semineri düzenlendi.19.04.2018 18:12

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü Kaymakamlık öncülüğünde “İlk Yardım” semineri düzenlendi.

(RAM) salonunda düzenlenen toplantıya ilçe Sağlık Müdürü Dr. Kerem Zeki Fikret, RAM müdür yardımcısı Hidayet Gül, Jandarma Komutanlığından bazı personeller ile ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarından 3 temsilcinin katılımıyla verildi.

İlçe Sağlık müdürlüğü Sağlık Memuru İsmail Doğan, tarafından verilen seminerde, Doğan katılımcılara, ilk yardımın ABC si konumunda olan ve Koruma ve Bildirmeyi izleyen kurtarma sürecinde, ilk yardımcı, hastanın bilinç durumuna göre ilk yardımın ABC’ni yani A) -Solunum yolunun Kontrol edilmesi; B)- Solunumun Değerlendirilmesi C)-Dolaşımın değerlendirmesini yapacağını söyledi.

İsmail Doğan, Hareket sistemi, Dolaşım sistemi, Solunum sistemi, Sinir sistemi gibi konular üzerinde durarak, "hangi tür konularda nasıl ilk yardım uygulanır, alınacak önlemler nelerdir" gibi ilk yardım konularında katılımcıları aydınlatırken, Kalp krizinde nelerin yapılması gerektiği konusunda da bilgilendirmede bulundu:

Tüm Okullarda Bu seminer verilecek.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Kerem Zeki Fikret, yaptığı açıklamasında, bu gün düzenlenen “ilk yardım Semineri”nin ardından tüm  okullarda öğrencilere ve öğretmenlere bu semineri, vereceklerini söyledi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fikret, “Ardından da resmi kurumlardaki çalışan personele bu semineri vererek bilgilendirmelerde bulunacağız” dedi.

Kaynak: YT

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir