Get Adobe Flash player

Beypazarı İlçesinde İYİ Parti ve CHP tarafından itiraz edilen Belediye başkanlığı seçim sonucuna, seçim kurulu, iptal kararı verdi.

Beypazarı İlçesinde İYİ Parti ve CHP tarafından itiraz edilen Belediye başkanlığı seçim sonucuna, seçim kurulu, iptal kararı verdi.
-31 Mart yerel seçimleri ilçe içinde sükûnet içinde geçerken, Millet ittifakı belediye başkan adayı ve İYİ Parti ve CHP seçim sonucuna dün itiraz etmişlerdi.03.04.2019 13:29

BEYPAZARI (YT)-31 Mart yerel seçimleri ilçe içinde sükûnet içinde geçerken, Millet ittifakı belediye başkan adayı ve İYİ Parti ve CHP seçim sonucuna dün itiraz etmişlerdi.

Yapılan itirazın ardından İlçe seçim kurulu değerlendirmesini yaparak, Beypazarı İlçesindeki Belediye başkanlığı seçim sonucunun itirazı yönündeki İYİ Parti ve CHP’nin yaptığı başvuruyu değerlendirmesinin akabinde, iptali yönünde karar verdi.

Beypazarı İlçe Seçim Kurulunun bu kararı vermesinin akabinde, İYİ Parti ve CHP ilçe Başkanlıkları, Konuyu İl Seçim Kurulu başkanlığına ve YSK başkanlığına kadar itirazda bulunacaklarını bildirdi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Doğan ve CHP İlçe başkanı Hasan Kostak, İlçe Seçim kurulu başkanlığına yaptıkları itirazın, aynısını ellerindeki sandık numaraları ile birlikte  Ankara İl Seçim kurulu başkanlığına bu gün başvuruda bulunacaklarını kaydettiler.

 

 

Kaynak: YT

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir