Get Adobe Flash player

CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan,Beypazarı`nı ziyaret etti

CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan,Beypazarı`nı ziyaret etti
CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsüm Bilgehan, Beypazarı ilçesini ziyaret etti.10.06.2013 13:44
BEYPAZARI(BBB)–CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsüm Bilgehan, Beypazarı ilçesini ziyaret etti. Bilgehan, Beypazarı ziyaretinde CHP ilçe başkanlığını da ziyaret ederek, ilçe başkanı Ali uysaldan ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı. 
Beypazarı ziyaretinde bulunan CHP Ankara milletvekili Ayşe Gülsüm Bilgehan, ilçe başkanı ve kadın kolları başkanı ile birlikte Beypazarı ilçesi Kırşıhlar köyü şenliğine katıldı. 
Şenlikte milletvekilline, köyleri hakkında bilgi veren muhtar Siyasi Öztürk, köyleriyle birlikte çevre köylerin hayat damarı olacak Kargı ve Gürsöğüt barajlarının hayata geçirilmesini ve destekçi olunmasını istedi. 
Milletvekili şenlik süresince köyün kadınları ile birer birer sohbetler ederek, hem genel hem köyleriyle ilgili hem de istekleriyle ilgili kadınların sorunlarını dinledi. Bazı kadınlar köylerinde, arcılık kursunu açılmasını isterken, bazı kadılar da köylerinde kültür mantarcılığı yapmak istediklerini ve bu konuda kendilerine yardımcı olunmasını istediler. Kırşıhlar köyü kadınları, köyümüzde, eğitim taşımalı yapılıyor, oysa köyümüzde okul var bunun eğitime açılmasını istediklerini, köylerinde sokak lambalarının yanmadığını, Gürsöğüt barajının yapılmasını istediklerini ve en önemlisi 8 kilo buğday satarak 1 litre mazot aldıklarını, ürünlerinin çok para etmediği gibi konuları kadınlar milletvekilline ilettiler. 
CHP Ankara milletvekili Ayşe Gülsüm Bilgehan kadınlara, “bizler sizlerin sıkıntılarını ve dertlerini dinlemek üzere buralara ziyaretlerde bulunuyoruz. Sizlerin bize aktardığı konuların bazılarını TBMM dile getireceğim bunu bilesiniz.” dedi. 
CHP Ankara milletvekili Ayşe Gülsüm Bilgehan, Kırşıhlar köyü şenliği ve Kapullu köyü ile Kırbaşı beldesi ziyaretinin ardından İlçe parti binasında gezisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bugün ziyaret ettiğimiz Kırşıhlar köyünün nüfusu 500 den fazla olmasına rağmen köyde sağlık ocağı yok. Ebe yok, yol sorunu var ve okul sorunu olduğunu ifade eden CHP Ankara milletvekili Ayşe Gülsüm Bilgehan şunları kaydetti: 
"Köylüler bize ziyaretimizde Türkiye’nin ortak sorunu olan sorunlardan bahsettiler. Sorun her yerde aynı. Köyde çok az sayıda genç vardı. Genel olarak kırsal alanın sorunu bu. Artık nüfus azalıyor ve biraz olsun bunu da gözlemleyebildik. Türkiye’de şimdi yeni bir hareket başlıyor. Yeni bir gençlik hareketi başlıyor. Bunun siyasi bir önderi de yok. Gençler, Türkiye’de yaşayan gençler, büyüklerinden farklı yetişmişler. İstemeden de olsa gençler kendine güvenen özgür bireyler olarak yetiştirmişiz. Gençlerin siyasetçilere bakış açısından da iyi görüşleri yok. Türkiye’nin yaşadığı demokrasi çok önemli bizim bulunduğumuz coğrafyada Türkiye’den başka demokrasiyi yaşayan, geçekten ve gerçekten yaşayan bir başka ülke yok. Bunun kıymetini vatandaşlarımız bilmeliler.” “Demokrasi dediğiniz değişimdir zaten” “Bir hükumetten bir iktidardan memnun değilseniz, onu değiştirmek her vatandaşın elinde olan bir haktır. Seçim günü en büyük iş adamından en küçük işçisine, tarım ve çiftçisine kadar eşit haklara sahiptir. Bu haklarını gerektiği gibi seçmenlerimize anlatmamız gerekiyor.” 

Yaşar Tonbak-aa-www.beypazariajans.com

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir