Get Adobe Flash player

İYİ Parti ve CHP Beypazarı İlçesinde Belediye başkanlığı seçim sonucuna itiraz etti.

İYİ Parti ve CHP Beypazarı İlçesinde Belediye başkanlığı seçim sonucuna itiraz etti.
-31 Mart yerel seçimlerinin ardından, birçok yerde olduğu gibi, Beypazarı İlçesinde de Belediye başkanlığı seçim sonucuna İYİ Parti ve CHP birlikte İlçe Seçim kurulu başkanlığına gelerek itiraz dilekçelerini verdi.02.04.2019 17:09

BEYPAZARI (YT)- 31 Mart yerel seçimlerinin ardından, birçok yerde olduğu gibi Beypazarı İlçesinde de Belediye başkanlığı seçim sonucuna İYİ Parti ve CHP birlikte İlçe Seçim kurulu başkanlığına gelerek itiraz dilekçelerini verdi.

31 Mart yerel seçimlerinde Beypazarı belediye başkanlığını Cumhur İttifakı AK Parti Beypazarı belediye başkan adayı Tuncer Kaplan’ın rakibine karşı 113 oyla seçimi kazanmasının akabinde, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlıkları yaptıkları çalışmalar neticesinde, çok sayıda sandıkta bin’in üzerinde İptal edilen oy olması dolayısıyla seçim sonucuna itiraza bulundu:

Her İki Parti ilçe başkanlığı ve hukukçuları ile ve parti kurmayları, Millet ittifakı belediye başkan adayı Veysel Ayık’la geldikleri Seçim kurulu başkanlığına ilçe seçim müdürlüğüne, hangi sandıklara itiraz ettiklerini, sandık nolu ile birlikte İlçe Seçim müdürüne teslim ettiler.

İtirazın yapılmasının akabinde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Haluk Koç, adliye önünde açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Haluk Koç, şunları söyledi:

“Pazar günü yapılan seçimlerle ilgili 161 sandıktan 131 üzerinde hukuki gerekçelerimizi sıralayarak, itirazımızı yaptık. Kanuni süresi içinde de kaleme teslim ettik. Gerekçelerimiz arsından bu sandıklarda, izah edilemeyen, tutanağa geçirilemeyen, çok dikkati çekecek şekilde iptal edilen oylar var"

Kaynak: YT

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir