Get Adobe Flash player

-Öğretmen Fehmi Çalışkan, Sağlıklı yaşama dikkati çekmek için için 80 Km yürüdü

-Öğretmen Fehmi Çalışkan, Sağlıklı yaşama dikkati çekmek için için 80 Km yürüdü
Sağlıklı yaşama ve sağlık için yürüyüşe dikkati çeken öğretmen Fehmi Çalışkan, Beypazarı ilçesinden Dudaş köyüne kadar olan 40 km yürüdü ve geri döndü.24.03.2015 09:47

BEYPAZARI  (BBB)- Beden Eğitimi öğretmeni Fehmi Çalışkan, insanlara sağlıklı yaşam için mesaj vermek üzere Beypazarı ilçesinden Dudaş köyüne kadar  40 km yürüdü ve geri şehir merkezine döndü.

Sağlıklı yaşama ve sağlık için yürüyüşe dikkati çeken öğretmen Fehmi Çalışkan, Beypazarı ilçesinden Dudaş köyüne kadar  olan  40 km yürüdü ve geri döndü.

Yürüyüş anında kendisini Başören köyü üzerinde yakaladığımız öğretmen Fehmi Çalışkan, sağlıklı yaşam ve sağlık için yürüyüş yaptığını söyledi.

Sağlıklı yaşamın ve sağlıklı olmanın yolunun yürüyüş yapmaktan geçtiğini belirten Çalışkan, "Ben düzenli olarak yürüyüş yapıyorum. Herkese de yürüyüşü tavsiye ediyorum. Tabiki yürüyüşler düzenli olması gerekir" dedi. 

Beypazarı’ndan çıkarak Dudaş köyüne kadar 40 Km yürüdüm ve geri dönerek, sabah saatlerinde Dudaş köyünden çıkarak ilçeye geri dönüş yürüyüşü başladığını anlatan Çalışkan şunları söyledi: 

"Sizinde gördüğünüz gibi tempolu bir şekilde yürüyorum .Doğada, yürüyüşü, özellikle sağlıklı kalmak ve zinde olmak için herkese tavsiye ediyorum. Son bir yıldır düzenli yürüyüşlere başladım. 40 yaş üstü ya da orta yaşın üzerindeki insanların yürümesinin sağlık açısından önemli olduğunu bildiğim için ve kendim de bunu denediğim için yürüyüşlere başladım.  Bir süredir de Dudaş köyü ile Beypazarı arasında yürümek istiyordum. Ben bu gün 40 km yol yürüdüm. Buradan kahvede oturan hemşerilerime ve hafta içinde resmi dairelerde çalışan tüm insanlara sesleniyorum ve sunu söylüyorum. “Mutlaka hafta sonları yürüyüşe zaman ayırın ve yürüyüşü ihmal etmeyin” göreceksiniz bakın sağlıklı olacaksınız.”

 


Etiketler: Sağlık için yürüyüş
Kaynak: YT

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir