Get Adobe Flash player

-Yabancı avcılar izinli olarak bir geyik avladı

-Yabancı avcılar izinli olarak bir geyik avladı
Doğa Koruma ve Milli parklar şefliğinden alınan bilgiye göre, yabancı avcı kotasından Beypazarı ilçesine gelen avcılar, aldıkları izinle 3. günün sonunda bir geyik avladılar.13.10.2014 07:03

BEYPAZARI (BBB)- Beypazarı ilçesinde yurt dışından gelen avcılar aldıkları izinle bir geyik avladılar.

Doğa Koruma ve Milli parklar şefliğinden alınan bilgiye göre, yabancı avcı kotasından Beypazarı ilçesine gelen avcılar, aldıkları izinle 3. günün sonunda bir geyik avladılar.

Karaşar mahallesi Kiraz yanı yaylasında avlanan yabancı uyruklu avcılar, Doğa Koruma ve Milli parklar Genel müdürlüğünden aldıkları izin çerçevesinde, bölgeye gelerek 1 kızıl geyik avladılar.

Geyik avlanması için izin alan avcılar, geyik başına devlete 20 bin TL ödedikleri gibi, alınan bu paradan,  avın hangi ilçenin sınırlarında avlandı ise o Belediyeye yüzde 40 dolayında bir pay aktarıldığı belirtildi.

Yetkililer, izin alarak bölgeye gelen avcıların Doğa Koruma ve Milli parklar görevlileri refakatinde avlanma bölgesine götürülürlerken, avlanma bölgesinde yapılan denetimler ve kontroller sonrasında avlanmaya müsaade edildiği kaydedildi.

Yabancı avcı kotasından bölgede 1 geyik daha avlanacağını belirten yetkililer, yerli avcı kotasında da 2 geyik avlanacağını ve toplamda da 4 geyik avlanacağını aktardılar.

 


Etiketler: Kızıl geyik avlandı
Kaynak: YT

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir